Flipper Spor Kulübü başarılarına bir yenisini ekledi. Flipper Spor Kulübü, 42 ülkeden 477 sporcunun katıldığı 5- 8 Ekim tarihleri arasında Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de yapılan 9. Avrupa Yıldızlar Şampiyonası’ndan derece ile döndü.

OĞUZ TOKGÖZ DERECE İLE DÖNDÜ
Flipper Spor Kulübü Avrupa’da yine Ülkemizi başarıyla temsil etti. 9. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası 42 ülkeden 477 sporcunun katılımıyla Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de yapıldı. 5-8 Ekim tarihlerindeki Şampiyonaya katılan Milli Takımımızda Flipper Spor Kulübü Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz ve Sporcuları Oğuz Tokgöz, İdil Zafer ve Işıl Zafer’de yer aldı. 2.gün yarışan 41 kg İdil Zafer Macaristan’ı yendikten sonra Ukrayna’ya yenilerek elendi. 3.gün yarışan 47 kg Işıl Zafer Sırbistan’a son anda aldığı cezayla 1 sayıyla yenildi. 53 kg Oğuz Tokgöz 1.turda İzlanda’yı 43-12, ikinci turda İngiltere’yi 29-9 nakavtla yenerek Çeyrek Finale Çıktı. Rus rakibiyle yaptığı çekişmeli maçı son anda kaybeden Oğuz Tokgöz Avrupa beşincisi oldu.
“AMACIMIZ BU DÜZEYİ KORUMAK VE DAHA İLERİYE GİTMEK”
Turnuvayı değerlendiren Antrenör Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, “Çok zorlu bir turnuva oldu. Sporcularımız Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Daha iyi bir sonuç almak isterdik ama kısmette Avrupa Beşinciliği varmış. Sporcularımı tebrik ediyorum. 2017 bizim için çok güzel bir yıl oldu. 1 Dünya Şampiyonluğu, 1 Dünya İkinciliği, 1 Avrupa İkinciliği, 1 Avrupa Beşinciliği, 1 Uluslar Arası Şampiyonluk, 2 Uluslar Arası İkincilik, 1 Uluslar Arası Üçüncülük, 4 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Türkiye İkinciliği, 1 Türkiye Üçüncülüğü, 4 Grup şampiyonluğu, 4 Grup İkinciliği, 1 Grup Üçüncülüğü ve onlarca İl ve Bölge derecesi kazandık. Milli seçmelere 6 sporcumuz çağrıldı ve 4 sporcumuz 6 kere Milli Takımda yer aldı. Antrenörlerinden olduğum Tekirdağ Takımı Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca Hem Dünya hem Avrupa Şampiyonasında Milli Takım Antrenörü olarak Görev aldım. Amacımız bu düzeyi korumak ve daha ileriye gitmek. Bu yolda bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz” dedi.