Saray Belediyesi, Cumhuriyet’in ilan edilmesinin 94. yılını görkemli bir şekilde kutlamaya hazırlanıyor. Anadolu Rock müziğin efsane grubu Moğollar’ın konseriyle taçlandırılacak olan etkinlikler kapsamında fener alayının da olacağı “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlenecek.

SARAY’DA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANACAK
Saray Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıklarını sürdürüyor. Cumhuriyet’in ilan edilmesinin 94. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlayacak olan Saray Belediyesi,29 Ekim Pazar günü saat 19.30’da Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı düzenleyecek. Yürüyüşlerin ardından saat 20.30’da Atatürk Meydanı’nda Anadolu Rock müziğin efsane grubu Moğollar sahneye çıkacak.
“29 EKİM COŞKUSUNU HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı hak ettiği değeri vererek kutlayacaklarını belirten Saray Belediye  Başkanı Nazmi Çoban şu şekilde konuştu: “Ülkemizin kurucusu ve Cumhuriyet’imizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük eserine layık olduğu değeri vererek kutlayacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Laik, eşit ve özgür bir yaşantıya sahip olmamızı sağlayan Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet Devrimi’nin tüm kazanımlarına sonuna dek sahip çıkacağız. Cumhuriyet’in değerini bilen, laiklikten taviz vermeyen, hayatın her alanında eşitliği ve özgürlüğü savunan tüm Saraylıları ve çevre ilçelerdeki yurttaşlarımızı bu coşkuyu hep beraber yaşamaya davet ediyoruz.”