Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Karaağaç-Büyükyoncalı-Küçükyoncalı ve Saray hattında 12 milyon TL’lik yatırıma imza atıyor. 20 gün önce Karaağaç’tan başlayan, bugünlerde Küçükyoncalı Mahallesi’nde devam eden ve Saray’da sona erecek elektrik hatlarını yer altına alma çalışması bu yılsonuna kadar tamamlanacak. 23 kilometrelik hat tamamlandığında hava koşulları nedeniyle Saray-Büyükyoncalı ve Küçükyoncalı’da meydana gelen elektrik kesintileri minimum düzeye inecek.

TREDAŞ Saray, Büyükyoncalı ve Küçükyoncalı Mahallerinde yaşayan vatandaşların daha kaliteli elektrik hizmeti alabilmesi için önemli bir yatırıma imza atıyor.
ÇALIŞMALAR 20 GÜN ÖNCE BAŞLADI
TREDAŞ ekipleri tarafından 20 gün önce Çerkezköy’ün Karaağaç Mahallesinde bulunan Trafo Merkezi’nden başlayan, ‘Saray’a elektriği sağlayan hattın yer altına alınma çalışması’ bugünlerde Küçükyoncalı Mahallesi’nde devam ediyor.
YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Saray’da özelikle son günlerde sıklıkla yaşanan elektrik kesintilerine çare olması beklenen bu yatırım hakkında bilgi veren TREDAŞ Saray İşletme Şefi Haluk Ceyhan, şunları ifade etti:
“Karaağaç Trafo Merkezinden 20 gün önce başlattığımız orta gerilim kablosu hatlarını yer altına alma çalışması, Büyükyoncalı’nın ardından Küçükyoncalı Mahallesi’ne ulaştı. 23 kilometrelik bu çalışma Çayla Yolu’nda bulunan dağıtım merkezine ulaşılması ve bağlantıların yapılması ile sona erecek. Tredaş olarak yılsonuna kadar bu çalışmayı tamamlamak istiyoruz.
OLUMSUZ HAVA KOŞULLARINDA ELEKTRİK KESİLMEYECEK
12 milyon liralık bu yatırım tamamlandığında Saray’da hava koşulları nedeniyle yaşanan elektrik kesintileri minimum düzeye inecek. Karaağaç’ta bulunan trafo merkezinde veya bölgesel bir kesinti olduğunda ancak o zaman Saray’da kesinti olacak. Çalışmalar tamamlandığında Saray’a 4 hat üzeriden elektrik verme imkânına kavuşacağız. Bir hatta sorun olduğunda hızlıca diğer hattan vatandaşlarımıza elektrik hizmeti sunacağız.
ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ
Bu çalışmanın dışında Tredaş olarak Saray İlçe merkezinde ve diğer mahallerimizde vatandaşlarımızın daha kaliteli ve sağlıklı hizmet alabilmeleri için aralıksız bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”