12 aday adayı imzaladı: “Adaylık icazetini şiddetle kınıyoruz”

CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’in masa başı oyunları ile Ali Osman Yaşar’ı Belediye Başkan Adayı yapma girişimlerine tepkiler sürüyor. CHP Genel Merkezine iletilmek üzere ortak bir metin hazırlayan ve imza altına alan CHP’nin 12 Belediye Başkan Aday Adayı, adaylık icazetini şiddetle kınadıklarını dile getirdiler

12 aday adayı imzaladı: “Adaylık icazetini şiddetle kınıyoruz”
Yayınlama: 24.01.2024
A+
A-

CHP’nin 12 Belediye Başkan Aday Adayı İlçe Başkanı Erol Gürler’in emek hırsızlığı girişimine göz yummamakta kararlılar.

Geçtiğimiz günlerde yaptıkları bireysel açıklamalar ile Erol Gürler’i istifaya davet eden 12 Aday Adayı, bu defa da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine iletilmek üzere ortak bir metin kaleme aldılar.

12 aday adayının da imzaladığı metinde şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine iletilmek üzere,
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığına

CHP Merkez Yönetim Kurulunun 20/11/2023 tarihli toplantısında almış olduğu kararla, Mahalli idareler seçimlerinde 21/11/2023 – 28/11/2023 belirlenen başvuru tarihleri arasında 14 aday adayı arkadaşımız ile birlikte başvurumuzu CHP Saray İlçe Başkanlığına gerçekleştirdik.

Çalışmalarımızı büyük bir motivasyon ve heyecan ile sürdürürken, CHP Saray ilçe Başkanı sayın Erol Gürler 01/12/2023 tarihinde Genel Merkeze yaptığı yazılı başvurusunda 1 arkadaşımızın ismini vererek; “Örgütü 15 yıldır tanıyan bir ile başkan olarak kazanmak bir yana, tarihinde en yüksek oyu alacağım belediye başkan aday ile seçime girmek istiyorum” diyerek Ali Osman YASAR’ı desteklediği yazıyı genel merkeze bildirmiştir.

Diğer taraftan, mevcut belediye başkanımız Sayın Özgen ERKİŞ’in önseçim ısrarı başkanlığı döneminde yapmış olduğu usulsüz üyeler ile kendi lehine çevirme çabası da ilçemiz teamüllerini yansıtmamakta ve tepki toplamaktadır. Sayın başkanın önseçim talebini asla doğru bulmuyor ve onaylamıyoruz.

Aşağıda ismi bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Belediye Başkan Aday adayları olarak; ilçemizde önseçimi istemediğimiz gibi, Cumhuriyet Halk Partimizin tüzük, parti teamülleri, halkın talepleri ve demokratik kurallar yok sayılarak yapılan bir arkadaşımıza gösterdiği (Ali Osman YAŞAR) adaylık icazetini şiddetle kınıyoruz. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlere gölge düşmemesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından gereğini saygılarımızla arz ve talep ediyoruz.”

Saray Haber