15 parsel 19 milyona satıldı

<strong>15 parsel 19 milyona satıldı</strong>
Yayınlama: 28.03.2023
A+
A-

Saray Belediyesi Safaalan Mahallesi’nde 98 parselin satışına devam ediyor. 15 parseli daha satan Saray Belediyesi kasasına 19 milyon 116 bin TL girdi sağladı

Saray Belediyesi, Safaalan Mahallesindeki 98 parselin satışına parça parça devam ediyor.
İHALEYE KATILIM YOĞUN OLDU
Geçtiğimiz hafta Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşen ihalede 15 parsel satışa çıkarıldı. Açık artırma usulüyle gerçekleştiren ihaleye katılım bir hayli yoğun olurken, 15 parsele de alıcı çıktı. En düşük 926 bin TL, en yüksek 1 milyon 555 bin TL fiyata satılan 15 parselden, Saray Belediyesi 19 milyon 116 bin TL gelir elde etti. 98 parselin tamamının satılması durumunda 90 milyon TL civarında bir para belediyenin kasasına girmiş olacak.
19 MİLYON TL NEREYE HARCANACAK?
Satışlar sonrası 20 milyona yakın bir parayı kasasına koyan Saray Belediyesi’nin, bu önemli girdiyi nasıl değerlendireceği de merak konusu. Zira Saray Belediyesi, arsa satışlarından gelecek para ile Kent Meydanı, Yeni Pazar Yeri ve Katlı Otopark Projeleri ile Bahçeköy ve Yumurtadere Mesire Alanlarının aktif hale getirilmesi hedeflerini önüne koymuştu. Bugüne kadar yapılan onlarca parsel satışına karşın, bahse konu olan projelerin hayata geçirilememesi, satışlardan elde edilen gelir maaş ödemelerine mi gidiyor sorusunu beraberinde getirmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber