23 Nisan Tekirdağ’da coşkuyla kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da büyük bir coşku ile kutlandı.

23 Nisan Tekirdağ’da coşkuyla kutlandı
Yayınlama: 24.04.2024
A+
A-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, belediyede ağırladığı bugünün minikleri, yarının yetişkinleri; Ahmet Kaan, Öykü, Ela, Almina, Doğa ve Rana’ya temsili olarak başkanlık makamını devretti.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ”

Çocuklarla yakından ilgilenen ve taleplerini dikkatle dinleyen Başkan Dr. Candan Yüceer, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu gerçekten hareketle 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş başka bir bayram yoktur. Ben inanıyorum ki, gelecek nesiller Cumhuriyet’imizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olacaktır” dedi.

Program kapsamında daha sonraSüleymanpaşa ilçesindeki Tarihi Tekirdağ Valilik Binası önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Tören, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, çelenk sunma töreni sonrasında Sahil Dolgu Alanı’ndaki Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen Çocuk Şenliği ile devam etti. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu, dans gösterilerinin yapıldığı ve kurtuluş mücadelesinin canlandırıldığı şenlikte çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ruhuna yakışır bir şekilde, coşku dolu bir gün geçirdi.

Renkli görüntülere sahne olan Çocuk Şenliği etkinliğinde Bosna Hersek, Bulgaristan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Bursa’dan gelen misafir ekiplerin yanı sıra Süleymanpaşa Çocuk Kulübü, Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı, Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi, Paşa Halk Dansları Topluluğu, Aydoğdu Ritim Grubu, Mektebim Ritim Topluluğu ve Namık Kemal Halk Oyunları Spor Kulübü üyeleri de gerçekleştirdikleri gösterilerle hünerlerini sergiledi.

“ÇOCUKLARIMIZIN ‘İYİ Kİ TEKİRDAĞ’DA BÜYÜDÜM’ DİYECEĞİ BİR TEKİRDAĞ VİZYONUYLA ÇALIŞACĞIZ”

Günün anlam ve önemine dair bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, gelecekte herkesin ‘İyi ki Tekirdağ’da büyüdüm diyeceği bir Tekirdağ vizyonuyla hizmet üreteceklerine dikkat çekerek, “Sevgili çocuklar, kıymetli hemşehrilerim, büyük ailem Tekirdağ’ım; sizleri ulusal egemenliğimizin simgesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104’üncü yılını kutlamanın coşkusu ve gururuyla selamlıyorum. Bu bağımsızlıkta Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her bir şehidimizin kanı var, canı var. O kutlu insanlar bizlere şanlı bir geçmiş, onurlu bir tarih, özgür ve bağımsız bir ülke miras bıraktı. Bu mirasa sahip çıkmak vazgeçilmez bir borç, ülkemizi daha ileri götürmeye çalışmak, hepimiz için ertelenemez bir görevdir. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras; özgür ve adil bir Türkiye’dir. Candan Başkan’ınınız olarak, sizlere bütün çocuklarımızın aklın ve bilimin aydınlığıyla mutlu, umutlu büyüyeceği, gelecekte ‘İyi ki Tekirdağ’da büyüdüm’ diyeceği bir Tekirdağ vizyonuyla hareket edeceğimin sözünü veriyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyor, bu büyük bayramı dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Yaşasın Gazi Meclisimiz! Yaşasın ulusal egemenliğimiz! Yaşasın büyük Atatürk!” şeklinde konuştu.

Etkinlikler çerçevesinde ayrıca Büyükşehir Belediye Bandosu tarafından kentin çeşitli noktalarında gösteriler gerçekleştirilirken, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından çocuklara özel “Midas’ın Kulakları” isimli çocuk oyunu sahnelendi.


 

 

Saray Haber