25 milyonluk dere ıslah çalışmaları sürüyor

25 milyonluk dere ıslah çalışmaları sürüyor
Yayınlama: 16.05.2016
Düzenleme: 02.10.2023 22:20
A+
A-

25 Milyon TL’ye DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen proje kapsamında dere ıslahı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Mart ayından beri sürdürülen dere ıslahı çalışmalarının 3 yıl içinde bitirilmesi ön görülürken, Saray ilçe merkezindeki çalışmalarının ise yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

DERE ISLAHI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Devlet Su İşleri Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilerek Bikom şirketi tarafından kazanılarak yürütülen dere ıslahı çalışmaları sürüyor. Saray, Çukuryurt, Büyük Yoncalı, Küçük Yoncalı, Yuvalı olmak üzere bölgemizi kapsayan alandaki dere ıslahı çalışmalarının 3 yılda bitirilmesi planlanırken, Saray İlçe Merkezindeki dere ıslahı çalışmalarının ise yılsonuna kadar tamamlanması bekleniyor.
YAKLAŞIK 7 KİLOMETRE ISLAH EDİLDİ
25 Milyon TL’lik projenin yüklenici firması olarak çalışmalarını bölgemizde sürdüren Bikom şirketinden, bölgemize yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldık. Bikom Şirketinin Saray Şantiye Sorumlusu İbrahim Balcı, konu hakkında açıklamalarda bulunarak “Bikom olarak Şubat ayında buraya geldik. Ağaç kesim çalışmalarından sonra, mart ayı itibariyle dere ıslahı çalışmalarına başladık. Şu ana kadar yaklaşık 7 kilometrelik bir mesafeyi ıslah ettik.” dedi.
“KENDİ ÜRETTİĞİMİZ BETONU KULLANACAĞIZ”
Konu hakkında açıklamalarını sürdüren Balcı, “Islah çalışmaları ile birlikte derenin üzerindeki tüm köprüler yenilenecek, Saray içindeki köprüler de dahil. Derenin genişliği 21 metreye, yüksekliği ise 3.75’e kadar olacak. Sağlı ve sollu olarak dere kenarlarına beton dökülecek. Biz dere ıslahı çalışmalarımızda kullanacağımız betonu, Safaalan taraflarında kuracağımız beton santralinden üreteceğiz. Kendi ürettiğimiz betonu çalışmalarımızda kullanacağız.” dedi.
“3 YILDA TAMAMLANACAĞI TAAHHÜT EDİLMİŞ”
Son olarak sürdürülen dere ıslahı çalışmalarının bitiş tarihleri hakkında bilgiler veren Bikom Firması Şantiye Sorumlusu İbrahim Balcı, “Saray ilçe merkezinde yer alan çalışmalarımızı bu yılın sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. DSİ Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen 25 Milyon TL’lik projede çalışmaların 3 yılda tamamlanacağı taahhüt edilmiş durumda. Daha önce de buna benzer birçok projeyi hayata geçirdik. Biz de bir an önce çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber