6 TL’ye Büyükyoncalı ‘ya gitmek ister misiniz?

6 TL’ye Büyükyoncalı ‘ya gitmek ister misiniz?
Yayınlama: 31.01.2017
A+
A-


Saray 2017 yılına toplu taşıma alanında yeniliklerle girdi. Önce TETUS ile ücret konusunda indirim gündeme geldi. Ardından TEKPARK A.Ş. şehir içi ulaşım hizmetine başladı. Dün ise Saray Çorlu hattında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait otobüs 6TL ücret ile toplu ulaşım hizmeti vermeye başladı. Fakat araç Büyükyoncalı ’ya da gitseniz 6 TL ücret alıyor. Kısacası Saray halkı yine beyinlere zarar bir Büyükşehir hizmetiyle karşı karşıya.

2 SAATTE BİR HİZMET VERİYOR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait ve TEKPAR A.Ş.’ye zimmetli otobüs, dün sabah saatlerinden itibaren Saray Otobüs Terminalinden ilk seferini gerçekleştirdi. Büyükşehir’in otobüsü 7,9,11,13,15,17,19,21,23 saatlerinde (İki saatte bir) seferlerini gerçekleştiriyor.
ÜCRET KONUSU TARTIŞMA YARATTI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait araç Saray’dan Çorlu’ya toplu taşıma hizmetine dün başladı. TEKPARK A.Ş.’ye zimmetli aracın fiyat tarifesi çok ilginç. Saray’dan yola çıkan araç Büyükyoncalı, Yeniköy, Kapaklı, Çerkezköy, Veliköy, Kızılpınar, Velimeşe gibi yerleşim yerlerinden geçiyor ve buralarda yolcu indirebiliyor. Ama Saray’dan ister Büyükyoncalı ‘ya gidin isterseniz Çorlu’ya ödeyeceğiniz ücret 6TL.
HIZLI HAT VE SARAY’IN HAVAALANI ULAŞIMI SAĞLANDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Saray Çorlu hattı otobüs hizmetinin iyi yönlerinden bahsedecek olursak; eskiden Saray’dan Çorlu’ya gidecek olan bir kişi 9 TL ücret ödeyerek bu hizmeti alıyordu. Büyükşehir’in bu hizmetiyle birlikte artık Saray’dan 6TL’ye ulaşım sağlamış olacak. Bir diğer önemli gelişme ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin uzun hat yolculukları için hızlı taşımacılığın yanı sıra Saraylı vatandaşlar ve Saray’a gelen kişiler Çorlu havaalanı ulaşımında kolaylık yaşamış olacak.
İNDİRİM KARTI BAŞVURULARI BAŞLADI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu toplu taşıma hizmetinin getirisi olarak, öğretmen, öğrenci, 65 yaş üstü yaşlılar ve engelli vatandaşlar indirimli ücretle veya ücretsiz olarak ulaşım hizmetinden yararlanabilecekler. Bu indirimden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Saray Otobüs Terminali içerisinde bulunan TEKPARK A.Ş. başvuru kabinine gelerek vatandaşların şahsen form doldurmaları gerekiyor.
KAFA KARIŞIKLIĞI İYİCE ARTTI
2016 yılının son günlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi yani TETUS oluşumu duyurulmuş ve fiyat konusunda Büyükşehir’in Ulaştırma ve Koordinasyon Biriminin almış olduğu karar doğrultusunda Saray Süleymanpaşa hattında ulaşım ücretlerinde devrim niteliğinde değişim yaşanması kararı açıklanmıştı. Fakat gelinen noktada TETUS’un araçları yolcu ulaşımı için hizmete başlasa da fiyatlarda değişim yaşanmadı.
TETUS VE TEKPARK ARAÇLARININ BENZERLİĞİ
TETUS ve TEKPARK A.Ş.’ye ait araçlar birbirlerine büyük bir benzerlik gösteriyor. TEKPARK’a ait araçların şehir içi ulaşım hizmeti vermesiyle algılama ve ayırt etme konusunda vatandaşlar zorluk yaşadı. Kısa süre içerisinde hizmete giren TETUS ilçeler arası ve TEKPARK’ın şehir içi otobüsleri kafa karışıklığı yaratmıştı. Son olarak dün hizmete giren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Saray Çorlu hattı yolcu taşıma otobüsü her yere 6TL taşımacılık anlayışı ile kafalarda soru işaretleri yarattı.

HABER: Ramazan FİŞEK

Saray Haber