7 aday adayı resmen çekildi: “Bizimkisi Ortak Akıl İttifakı”

Dün akşam Levent Köksalan’ın adaylığı üzerinde uzlaşan CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayları Adnan Garip, Demir Ali Demirel, Fatih Akdere, Fevzi Çoban, Güven Bilgen, Oktay Tekeş ve Önder Çelik ön seçimden çekildiklerine dair dilekçeleri CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’e teslim ettiler

7 aday adayı resmen çekildi: “Bizimkisi Ortak Akıl İttifakı”
Yayınlama: 01.02.2024
A+
A-

Bugün saat 13.00’de CHP Saray İlçe Başkanlığında bir basın açıklaması düzenleyen 8’li İttifak, Saray’ı ortak akılla yönetmek için bir araya geldiklerini dile getirdiler.
“BU BİRLİKTELİĞİN SONUCA VARMASINI DİLİYORUM”
7 aday adayının Levent Köksalan lehine ön seçimden çekildiğine dair dilekçeleri İlçe Başkanı Erol Gürler’e sunmasının ardından 8’li İttifakın ortak adayı Levent Köksalan açıklamalarda bulundu.
Konuşmasına Saray için fedakarlık yapan 7 aday adayı arkadaşına teşekkür ederek başlayan Köksalan, “Arkadaşlarıma gösterdikleri fedakarlıklar için gösterdikleri özverili çaba ve gayretler için hepinizin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Cumartesi günü bu birlikteliğimizin halkımızın ve üyelerimizin beklentisi doğrultusunda sonuca varmasını diliyorum. Tüm üyelerimizi cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezimizde oy vermeye davet ediyorum. İnşallah bu birliktelik hem partimiz için hem de ilçemiz için hayırlı uğurlu olacaktır” dedi.
“PAZARLIK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”
Köksalan, “8 aday adayı başkan yardımcılıkları ve meclis üyelikleri için pazarlık yaptı mı? şeklindeki soruyu, “Öncelikli amacımız birlik olup, halkın ve parti üyelerinin taleplerine karşılık verebilmektir. Her biri en az benim kadar değerli aday aday arkadaşlarımızla hiçbir pazarlığımız veya anlaşmamız olmamıştır.  Bizlerin amacı üyelerimize ve halkımıza güçlü bir seçenek sunmaktı. Bundan sonraki süreçte arkadaşlarımızın fedakarlıklarının karşılığı hem partimizde hem de şahsım olarak değerlendirilecektir” diyerek yanıtladı.
ÇOBAN: ORTAK AKILLA BU NOKTAYA GELDİK
8’li ittifakın oluşmasına büyük katkı sunan Feviz Çoban, şunları dile getirdi:
“Biz öncelikle altı arkadaşımızla birlikte oturup istişarede bulunduk. Saray’da demokratik bir ortamla seçime nasıl girebiliriz? Saray’ı bir oldubittiden nasıl kurtarabiliriz? sorularına yanıtlar aradık. Ortak Akıl adı altında görüş alışverişinde bulunarak süreci belirli bir noktaya getirdik. Anlaşma noktamız kiminle bu seçimi kazanabiliriz idi. iki isim öne çıktı. Bunlardan biri Adnan Garip diğeri de Levent Köksalan oldu. Yine istişare sonucunda biz bu iki isim üzerinde fedakârlığa hazır olduğumuzu ilan ettik. Önemli olan demokratik bir seçimi demokratik yollarla ve yöntemlerle Saray’a hak ettiği şekilde kazandırmaktı. İki aday adayı arkadaşımızı sabah saat 10.00’dan akşam saat 19.00’a kadar tartıştıktan sonra bir araya getirdik. Kendilerine ikinizden birinin yanında yer alacağımızı ifade ettik. Biz fedakarlık yaptık sizlerde bir fedakarlık yapın çağrısında bulunduk.  İki arkadaşımız saat 21.00’e kadar yaptıkları görüşme sonucu uzlaşma sağlayamadıklarını bizlere açıkladılar. Bunun üzerine kendi aramızda bir seçim yapmayı teklif ettik ve iki başkan aday adayımız da bunu kabul etti. Yapılan oylama sonucu Levent Köksalan ismi üzerinde uzlaşma kararı çıktı. Adnan Garip başkanımız da bu kararı desteklediğini, her türlü fedakârlığa hazır olduğunu belirtti ve Levent Köksalan’ı kutladı, başarılar diledi. Bu gelişme sonrası yedi aday adayı arkadaşımız Levent Köksalan lehine örgüt denetimde ön seçimden çekilme kararı aldı. Bugün burada dilekçelerimizi İlçe Başkanlığımıza teslim ediyoruz. Hayırlı olmasını, kazananın Saray ve CHP olmasını diyorum” dedi.
GARİP:FEDAKARLIK YAPMAKTA ANTRENMANLI BİRİSİYİM”
8’li ittifakın oluşması için en büyük fedakarlığı yapan Adnan Garip ise şunları dile getirdi:
“Ben fedakarlık yapmakta antrenmanlı birisiyim. Saray’ımız için üzerime düşen görevi yerine getirdim. Ben bugüne kadar hep kazanmaya ve kazandırmaya çalıştım ve yine kazandırmaya çalışacağım.”

Saray Haber