Abdül Taşyasan: “Seçime kadar değil sonuna kadar birlikte olacağız”

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan, “İlçemizde 8’inci defa Martın sonunda tekrar Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak, partimiz bu seçimden de galip ayrılacaktır. Sizlere söz veriyorum aday gösterildiğim takdirde seçime kadar değil sonuna kadar birlikte olacağız” dedi

Abdül Taşyasan: “Seçime kadar değil sonuna kadar birlikte olacağız”
Yayınlama: 18.12.2023
A+
A-

Abdül Taşyasan, 2019 yerel seçimlerden ardından bir kez daha CHP’den Saray Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu Saray halkı ile paylaştı.
“DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM BU TOPRAKLARA HİZMET ETMEK İSTİYORUM”
Cuma günü saat 17.00’de Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda geniş katılımlı bir aday tanıtım toplantısı düzenleyen Taşyasan, aday adaylığını şu ifadelerle duyurdu:
“Her sokağında yürüdüğüm karış karış bildiğim, Saray’ı tanıyan, sorunlarını bilen Saray sevdalısı bir kardeşiniz olarak karşınızda bulunmaktayım. Doğup büyüdüğüm bu topraklarda, CHP çatısı altında Saray’a hizmet etmek için çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Aktif siyasi hayatıma, 1998 yılında partinin en üst makamı olduğuna inandığım CHP üyeliği ile başladım. Tekirdağ İl Başkan Yardımcılığı görevini 2016 – 2023 yılları arasında dört dönem yürüttüm. 2019 yılında yine Saray Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Partimizin bünyesinde faaliyet gösteren ‘Ekonomi Masası’ ve ‘Balkan Masası’ çalışma grubunda aktif olarak görev aldım. Sivil toplum kuruluşlarında da bazı görevlerde bulundum. Kızılay Derneğinde yöneticilik yaptım. Atatürkçü Düşünce Derneği, TEMA ve Türk Hava Kurumunda ise üye olarak görevler aldım.
Aile bireylerim ve ben, çocukluk yıllarımdan bu yana CHP ailesinin çalışkan bir ferdi olarak, parti çalışmalarında aktif olarak görev aldık. Bundan sonra da partimizin vereceği her görevi şerefle kabul edeceğimi ve yerine getireceğimi bilmenizi isterim.
“SARAY’IN ÇOCUKLARININ GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Bir değişim hayali ile yola koyuluyoruz. Bu değişimi Saray’ın her alanında ortaya koymak üzere heyecanlıyız. Kabuğunu kıracak bir Saray hayalimiz var. Temel sorunlarını hızlıca çözen, daha sosyal bir belediyeciliği Saray’da hep beraber yaşayacağız. Sosyal Belediyeciliğin hakkını tam olarak teslim edeceğiz. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyılarına açılan turizm kapısını Saray ekonomisi ve Saray esnafı ile buluşturmak için çalışacağız. Büyükşehir belediyemiz ile birlikte Saray’ın geleceği, Saray’ın çocuklarının geleceği için çalışacağız. Herkesin fikrini alan, ortak akılla inanan bir belediyeciliği Saray ile buluşturacağız. Yola çıktığımız arkadaşlarımız ile herkesle barışık gece gündüz Saray için düşünen, yaşayan bir belediye olacağız.
“KOOPERATİFÇİLİĞİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”
Kırsal mahallelerimizi Büyükşehir ile birlikte ortaya koyacağımız ortak projelerle destekleyeceğiz. Küçükyoncalı Mahallesindeki kooperatifimizin diğer mahallerimize de açılması hem kadınlarımızın bütçesine destek olacak hem de ilçemizin kadın istihdamıyla birlikte tanıtımına katkı sağlayacaktır. Tabii ki bununla birlikte çalışan kadınların çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri belediyemize ait kreşleri mutlaka hayata geçireceğiz.
“KABUĞUNU KIRACAK BİR SARAY İÇİN ADAYIM”
İlçemizin temel sorunlarına, ihtiyaçlarına odaklanan proje üreten ve bunları yatırıma dönüştüren bir belediye olacağız. Büyükşehir Belediyemiz ile el ele veren oradan yatırım alan, Saray’la buluşturan bir Belediye Başkanı olmak üzere 2024 yerel seçimlerinde Saray Belediye Başkan Aday Adaylığımı sizlere ilan ediyorum. İlçemizde 8’inci defa Martın sonunda tekrar CHP kazanacak, partimiz bu seçimden de galip ayrılacaktır. Sizlere söz veriyorum aday gösterildiğim takdirde seçime kadar değil sonuna kadar birlikte olacağız.
Daha mutlu yarınlar için kabuğunu kıracak bir Saray için yepyeni hedeflere ulaşmak için çıktığımız bu yolda beni yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun.”

 

Saray Haber