Abdül Taşyasan şehitler için lokma dağıttı

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Mehmetçikler için dua okutup lokma dağıttı

Abdül Taşyasan şehitler için lokma dağıttı
Yayınlama: 27.12.2023
A+
A-

Irak’ın kuzeyinde 2 günde 12 Mehmetçiğin şehit olmasının ardından Türkiye şehitlerine ağlıyor. Kiminin ardında çocuğunu ve eşini, kiminin anne babasını bıraktığı 12 şehit için CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan’ın öncülüğünde lokma hayrı düzenlendi.
ŞEHİTLER İÇİN DUALAR EDİLDİ
Bugün 12.00-15.00 saatleri arasında CHP Saray İlçe Lokali önünde gerçekleşen lokma hayrına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Binlerce lokmanın vatandaşlara ikram edildiği lokma hayrına, CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Saray İlçe Kadın ve Gençlik Kolları, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayları, partililer ve vatandaşlar katılım sağladı. Ayaspaşa Camii eski imamı Burhan Karaca eşliğinde şehitler için dualar edildi.
TAŞYASAN: “BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN”
“Terörü kınamıyor, lanetliyoruz! Milletimizin başı sağ olsun” diyen CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan, “Terörün hedeflerine ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu güzel vatan için canını feda eden kahraman şehitlerimiz için bugün burada lokma dağıttık. Allah kabul etsin. Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun” açıklamasında bulundu.
MEHMET AKİF ERSOY’U DA UNUTMADI
Vefatının 87. yılında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u da unutmayan Taşyasan, “Yüce milletimizin hafızasında bir şair olmanın çok ötesinde fedakar bir vatansever olarak yer edinen Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşındaki
Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı:
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı’
dizeleri ile bugün de yol göstericimiz olmuştur. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.


 

Saray Haber