Açıklayınca çok güzel oluyorsun!

Açıklayınca çok güzel oluyorsun!
Yayınlama: 05.12.2014
Düzenleme: 02.11.2023 12:51
A+
A-

‘Bi CHP İlçe Başkanı vardı, ne oldu?’ Demeyin… Adam yaşıyor, bir de basın açıklaması yapmış!

CHP Saray İlçe Başkanı’nın gazetemizin haber portalında yayınlanan bir yazıya cevap vermesi, takdir edersiniz ki bende büyük bir şaşkınlığa neden oldu. Zira tam da CHP’de bir İlçe Başkanı var mıydı? diye düşünmeye başlamışken, ilçemizde yayın yapan iki yerel gazeteye yansıyan açıklamalar CHP İlçe Başkanı’nın bile açıklama yapabileceğini herkese göstermiş oldu.

Bu arada yaptığı basın açıklamasına beni çağırmamasına da ayrıca kırgınım. Bu tarihi an’a ben de yakından tanık olmak, heyecanını paylaşmak isterdim.

Açıklamasında gazetemiz için ‘Çerkezköy’de basılan, ilçemizde dağıtılan’ ifadesine yer veren, ama kendisi de Çerkezköy’de çalışarak ilçemizde siyasi parti ilçe başkanlığı yapan, ilçesinden de bihaber yaşayan şahsa cevap vermek istedim. (Belki yazıma istinaden yine basın açıklaması yapar da açılır diye)

İlçemizin duayen! siyasetçilerinden olan İlçe Başkanı, yaptığı basın açıklamasında haberimizde bahsi geçen iddiaları yalanlanmış, haberimizi mesnetsiz ilan etmiş (ki bu bir yerden tanıdık geliyor), haberin kaynaksız olduğunu ve bilgi kirliliği yarattığını ifade etmiş.

Öncelikli olarak bugüne kadar gazetemizde ve haber portalımızda çıkan bütün yazıların nasıl arkasında durduysak, “Nedret Özer Teski’ye koordinatör mü oluyor?” başlıklı yazının ve bundan sonraki süreçte yazacağımız bütün yazıların da arkasında durmaya devam edeceğimizin bilinmesini isteriz. Zaten duayen! siyasetçi yaptığı açıklamada sadece iddiamızın asılsız olduğunu ifade etmiş, aksini ispat eden hiçbir açıklamada da bulunmamış.

Bu haberi yazarken elbette birilerinden tepki alacağımızı hesap etmiştik. Ancak aklıma en son gelen şahsın, en önce tepki vermesi, beni gerçekten çok şaşırttı. Zira ben aylardır bu gazetede Saray’a yapılmak istenen Kuvarsit Ocakları ile doğa katliamı yapılacağını, İnşaatına başlanan Rüzgar Enerji Santralleri ile binlerce ağacın kesildiği, hükümet tarafından alınan absürd kararlarla vatandaşların mağdur olduğu gibi onlarca haber yazdım. Ne hikmetse gazetemizi bu denli takip eden Ana Muhalefet Partisi İlçe Başkanı’ndan, yaşanan bu olumsuzluklara karşı bir basın açıklaması gelmedi.

Nasıl gelsin ki, memleketiyle, yaşadığı toprakla bağını koparıp, siyaseti sadece ve sadece oturduğu koltukla bağlarının ne kadar güçlü olduğu şeklinde değerlendiren insan, ne yazık ki bu durumlara düşebiliyor.

CHP Belediyesi’ndeki sendikalaşmaya karşı çıkanlar, belediyeyi şirket gibi yöneteceğini söyleyenler ne Cumhuriyetin değerlerinin yok edilmesine, ne de Güngörmez, Bahçeköy ve Safaalan hattındaki ormanların yok edilmesine ses çıkaramaz. Sesiniz anca o çok kıymetli koltuklarınıza, makamlarınıza ve mevkilerinize yönelik bir tehdit hissettiğinizde çıkacaktır.

Tamda bu yüzden, iş ne zaman kaba eti sıcak tutan ‘koltuğa’ dayanınca, duayen! Siyasetçimizden jet hızıyla açıklama geldi. İyi de insana sormazlar mı, ‘Şimdiye kadar neredeydin be adam?’

Konu uzun yazacak çok şey var fakat yerimiz de bir o kadar dar. Bu yazıyı, İlçe Başkanı’nın bir zafer sonrasına müteakip, sevinçten ağlamaklı! bir şekilde yaptığı kısa ama bir o kadar da anlamlı konuşmayı hatırlatarak sonlandırmak istiyorum; “Çok yorgunum, eve gidip uyucamm!”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. avokado dankekoğlu dedi ki:

    kek gibi akışkan üzeri fındık parçacıklı bir yazı olmuş tebrikler

  2. ali osman yaşar dedi ki:

    millet kek koyunca ouwwww biz network deyince tukaka 🙁

  3. gursoy dedi ki:

    Bu yazıyı anlicak duayen siyasetçi kim ben onu anlamakta zorlandım açıkçası..

Saray Haber