Aday adaylığını açıklayan Bilgen’den Erkiş’e sert eleştiriler

Saray’ın sevilen iş insanlarından Güven Bilgen, CHP’den Saray Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. İsim vermeden Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’i eleştiren Güven Bilgen, “Saray’ımızın temsil anlayışı sadece koltuk sevdası olmayacak. Oturmamızla, kalkmamızla, giyimimizle, aile yaşantımızla güzel Saray’ımızı her yerde adına layık bir şekilde temsil edeceğiz” dedi

Aday adaylığını açıklayan Bilgen’den Erkiş’e sert eleştiriler
Yayınlama: 27.11.2023
Düzenleme: 27.11.2023 19:07
A+
A-

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Güven Bilgen, 24 Kasım Cuma günü saat 17.00’de CHP Saray İlçe Lokali önünde Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.

‘SARAY’A GÜVEN LAZIM’ DİYEREK YOLA ÇIKTIK

Bugüne kadar yapılan en geniş katılımlı Aday Tanıtım Toplantısına imza atan Güven Bilgen, konuşmasına şu ifadelere yer verdi:
“Daha alevlenmediğimiz böyle bir zamanda, küçücük bir korken bizlere destek olmak için burada bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün bildiğiniz gibi 24 Kasım Öğretmenler günü. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eşimin ve görevini layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Saray’a Güven Lazım diyerek çıktığımız bu yolda daha ilk günden itibaren desteğini esirgemeyen sizlere çok teşekkür ediyorum.

“SARAY HALKININ DESTEĞİNİ HİÇBİR ZAMAN UNUTAMAM”

Ben Güven Bilgen. 17 Ekim 1979 Saray doğumluyum. Adıyla sanıyla Kara Naim’in Mustafa’nın oğluyum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Liseye kadar eğitim eğitimimi Saray’da tamamladım. Şu an Eskişehir Üniversitesi’nde turizm okumaktayım. Daha yedi yaşındayken su, limonata ve ayran satarak kendi paramı kazanmaya başladım. Böylece farkında olmadan ticarete ilk adımlarımı attım. 1994 yılında rahmetli babamın girişimleriyle açılan Nalbur dükkanında 1996 yılında abimin askere gitmesiyle neredeyse okul bitmeden çantamı sırtımdan atmadan 17 yaşında kendimi ticaretin ortasında buldum. Abim ve kardeşimle 2022 yılına kadar 27 sene boyunca işimizi büyüterek kendimizi geliştirerek bugünlere geldik. 27 yıllık bu serüveni güzel başladığı gibi eşlerimiz sayesinde bize yakışan bir şekilde bitirdik. Ticaret hayatımız boyunca Saray halkının bizlere verdiği maddi ve manevi desteği hiçbir zaman unutamam. Bu sayede o kadar çok insan tanıdık ki nereye gitsek karşımıza çıkıp bizi bağırlarına bastılar. Ben de halkımızın bize vermiş olduğu bu desteğe, bu sevgiye karşılık olarak Saray’ımızın yönetimine talip oldum.

“ÖNÜMÜZDEKİ KÖTÜ ÖRNEKLERE BAKIP BUNLARDAN DERS ÇIKARACAĞIZ”

Bugüne kadar yapmak istediğim hiçbir şeyi yarım bırakmadım ve kişisel çıkarlarımı asla ön planda tutmadım. Halkın içinde yetişmiş biri olarak ve halkın sesine her zaman kulak verdim. Bu nedenle şu anda yaşanan kızgınlıkları, kırgınlıkları görüyorum ve duyuyorum. Benim gördüğümü herkes görüyor, herkes duyuyor. Saray’da şu anda çıta o kadar aşağıya düştü ki karşılarına bu kadar aday çıkaran kişiler şapkayı önüne koyup düşünmeliler. Bizler de önümüzdeki kötü örneklere bakıp bunlardan ders çıkaracağız. Şuna emin olun ki bizler çok iyi bir ekip olacağız.  Halkımız ile her zaman iç içe olacağız ve sorun yaratan değil çözüm üreten bir belediye için çalışacağız. Belediyeye işi için gelen vatandaşlarımız işinin çözülüp çözülmediğine bakmaksızın belediyeden mutlu ayrılacak. Yapacağımız işin ciddiyeti önce belediyemizde sonra Saray’ın her noktasında fark edilecek. Hep birlikte el ele kurumsal bir yönetim anlayışıyla belediyemizi yöneteceğiz. Ben değil biz olacağız. Saray’ımızın temsil anlayışı sadece koltuk sevdası olmayacak. Oturmamızla, kalkmamızla, giyimimizle, aile yaşantımızla güzel Saray’ımızı her yerde adına layık bir şekilde temsil edeceğiz.

“İLK İŞİMİZ SARAY’IN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINI EN GÜZEL HALE GETİRMEK OLACAK”

Göreve başladığımızda ilk yapacağımız işler Saray’ın giriş ve çıkışlarını en güzel hale getirmek olacaktır. Arkadaşlarımızın da daha önce bahsettiği gibi otogar mezbaha ve Kapalı Pazar yeri projelerini hızlandırmak, okula giden evlatlarımızın servis saatlerinde hiçbir sorun yaşamamalarını sağlamak, anne ve babaların çocukları ile beraber vakit geçirebileceği, gençlerimizin zamanlarını verimli geçirebilecekleri alanlar yaratmak ve emeklerimiz için dinlenme alanları yaratmak bunlar Saray’ın önceliği olduğuna inandığımız projelerdir. Diğer aday adayı arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda adaylık hangi arkadaşımıza gelirse gelsin onun yanında olacağımın da sözünü veriyorum.

TEŞEKKÜR ETTİ

Sözlerimi sonlandırırken teşekkür etmek istediğim birkaç kişi var. Bugüne kadar benim üzerinde emeği olan, bize hem annelik hem babalık yapan anneme, hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen abim ve kardeşimle çok değerli eşlerine, benim Güven Bilgen olmamda her anıyla bana değer katan ve hayatımın her döneminde bana destek olan değerli eşime çok teşekkür ediyorum.

Sizlerin bana vermiş olduğu enerji ve güç ile 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylığımı açıklıyorum. Buraya gelip bana destek olduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Saray Haber