Akşam saatlerinde Saray trafiği

Akşam saatlerinde Saray trafiği
Yayınlama: 12.12.2016
A+
A-


Saray ilçe merkezinde yeni yol ve kaldırımlar yapıldı ve üstyapı çalışmaları sonrasında ilçe trafiğinin düzene girmesi bekleniyordu. Fakat özellikle akşam saatlerinde yaşanan araç trafiği dikkat çekiyor. Araç sürücüleri, bu trafik yoğunluğunu cadde üzerine yapılan araç parklarından dolayı kaynaklandığını söylüyor.

aksam-saatlerinde-saray-trafigi2SARAY İLÇE MERKEZİNDE TRAFİK YOĞUNLUĞU
Trafik yoğunluğu deyince ilk akıllara gelen İstanbul oluyor. Özellikle araç trafiği sebebiyle saatlerce trafik eziyeti çekildiği bilinen İstanbul’da ulaşım da kaybedilen zaman da dikkat çekiyor. Saray ilçe merkezinde de genellikle hafta içi akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Tabi ki de bu trafik yoğunluğu İstanbul ile kıyaslanamayacak derecede az ama büyüyen ve gelişen bir ilçenin bu sorunlarını bugünden çözüme kavuşturması gerekiyor.
ÖZELLİKLE DÖRT YOLUN BİRLEŞTİĞİ NOKTA DİKKAT ÇEKİYOR
Saray ilçe merkezinde hafta içi günlerinde akşam saatlerinde yaşanan araç trafiği İstanbul Caddesi, Çerkezköy Caddesi, Çarşı Caddesi, İbrahimbey Sokak dört yolunda gerçekleşiyor. Caddeler üzerine yapılan çift yönlü araç parkları, yolcu durakları önünün araç parkları ile tıkanması, Ziraat ve Ak Bank önündeki tıkanıklık dikkat çekiyor.
BELİRLİ BÖLGELERDE ARAÇ PARKLARI YASAKLANSIN
Araç sürücüleri, yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm üretilmesini isterken, cadde üzerine yapılan yola taşan araç parklarından şikayetçi oldu. Trafik ekiplerinin denetim yapmasını isteyen vatandaşlar, İstanbul Caddesi ve Çerkezköy Caddesinde belirli noktalarda araç parkının yasaklanmasını istedi.

HABER: Ramazan FİŞEK

Saray Haber