Albayrak gidici mi?

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte CHP’de de kulisler kaynamaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanlıklarında büyük oranda mevcut başkanlarla devam edileceği konuşulurken, Tekirdağ da dahil olmak üzere bir kaç ilde bu isimlerin değişebileceği iddia ediliyor

Albayrak gidici mi?
Yayınlama: 01.09.2023
A+
A-

Yaklaşan yerel seçimler, belediyelerde adaylık yarışını da hızlandırmaya başladı. Özellikle Cumhuriyet Halk Partili aday adayları, daha şimdiden adaylıklarını garantiye almaya çalışırken; Büyükşehirler bazında CHP’nin birkaç sürpriz yapacağı gündemde.

Milliyet’ten Zafer Şahin, konuyla ilgili bir yazı ele alarak Tekirdağ, Muğla ve Hatay’da yeni adaylarla seçime girileceğini iddia etti. Şahin ayrıca, bu üç ile ilave olarak İzmir’de de değişim yaşanabileceğini savundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Görün ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bu seçimde aday gösterilmeyeceğini söyleyen Zafer Şahin, bu konu üzerinden ayrıca CHP içindeki demokrasiyi de eleştirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın aday gösterilmemesi durumunda ise Tekirdağ için gösterilecek en güçlü aday ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay olarak görünüyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sorulan sorulara bu zamana kadar üstü kapalı cevaplar veren Başkan Akay, iddiaları reddetmeyerek de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için girişimleri olduğunu gösteriyor.

Zafer Şahin’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“CHP’de Muğla, Tekirdağ ve Hatay’da yeni adaylarla seçime girilecek..

Adana, Mersin, Ankara, Aydın, İstanbul’da mevcut başkanlarla devam edilecek.

Antalya’da İyi Parti isterse mevcut başkan yeniden aday gösterilecek.

Ve İzmir… Kocaman bir soru işareti..

Dikkat edin…

Kılıçdaroğlu kendisine bayrak açan İmamoğlu’na da Yavaş’a da öyle aman aman bir mesafe koymuyor. Yeri geldiğinde isimlerini anıyor. Ama niyeyse İzmir’den hiç bahsetmiyor.

Başka bir hesabı var sanki İzmir ile ilgili…”

Saray Haber