Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi açıldı

Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi açıldı
Yayınlama: 09.09.2023
Düzenleme: 09.09.2023 16:36
A+
A-

Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi düzenlenen törenle CHP Saray İlçe Binasında hizmete açıldı

2021 yılında beklenmedik ölümü ile Saray’ı yasa boğan CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Gürsu Ergene’nin ismi kütüphaneye verildi.

CHP’nin 100. yıl etkinlileri kapsamında açılışı yapılan Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi, parti binasının teras katında yerini aldı. Açılış töreninde konuşan CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, anlamlı bir günde bir arada olduklarını belirterek, “Partimizin kuruluşunu kutladık. Şimdide uzun zamandır atıl durumda olan, partimizin hizmetine hazır ettiğimiz teras katımızın faaliyete açılışını yapacağız. Teras katımız da aynı diğer katlar gibi üç odadan oluştu. Kadın kolları odası, toplantı salonu ve kütüphane. Bildiğiniz gibi meclis üyesi arkadaşlarımızdan Ali Gürsu Ergene’yi Covid 19 salgını nedeniyle kaybettik. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum. Kütüphanemize, Ali Gürsu bey’in eşi Hülya Ergene’nin de olurunu alarak, Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi adını vermek istiyoruz. Atıl durumda bulunan teras katımızın bu hale gelmesinde yardımları bulunan Belediye Başkanımız Sn. Özgen Erkiş’e, Çerkezköy belediye Başkanımız Vahap Akay’a Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarı Kurt’a, Geçmiş dönem il başkanımız Recep Ökten’e, Meclis üyemiz Levent Köksalan’a ve iş ortağı Emrin Mert hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tabi ki bu hizmet binasını partimize kazandıran Milletvekilimiz Erdoğan Kaplan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Zamanın ilçe başkanı Salih Aydınoğlu’ nu da rahmet minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Açılış töreninde duygu dolu anlar yaşayan Ali Gürsu Ergene’nin eşi Hülya Ergene, eşinin kitapları ve kitap okumayı çok sevdiğini hatırlatarak, “Eşimin adının bir kütüphaneye verilmesi çok değerli. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ali Gürsu Ergene’nin oğlu Mert Ergene’nin kestiği kurdele ile Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi hizmete açıldı. Açılış töreni Hülya Ergene’nin oğulları Erman ve Mert Ergene ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

Saray Haber