Asırlık lezzet Helvacı Ali Saray’da açıldı

İşletmeciliğini Saray’ın genç girişimcilerinden Batuhan Karaca’nın yaptığı asırlık lezzet Helvacı Ali Saray’da açıldı

Asırlık lezzet Helvacı Ali Saray’da açıldı
Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-

Bugün saat 13.00’de Çarşı Caddesi No:14 adresinde gerçekleşen açılışa Saray Belediye Başkan V. Fuat Ünal, AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç, MHP Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, Saray Esnaf Odası Başkanı Ali Özen, Saray Şoförler Odası Başkanı Murat Ertekin, Saray Kale Birlik Kooperatifi Başkanı Gökay Akand, Saray Pazarcılar Derneği Başkanı Sunay İmuk, 2009-2019 Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Saray Belediye Başkan V. Fuat Ünal, “Saray’a yeni bir marka, yeni bir işletme kazandıran arkadaşlarımızı kutluyorum. Bol kazançlar diliyor, ilçemize ve kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kurdele kesimi sonrası açılışa katılan davetlilere Helvacı Ali Saray Şubesini gezdiren ve markanın eşsiz lezzetleri hakkında bilgi veren İşletme Sahibi Batuhan Karaca, Türkiye’nin önemli helva markası olan Helvacı Ali’yi Saray’la buluşturdukları için çok mutlu olduğunu söyledi. Helvacı Ali’nin ilçenin en işlek caddesinde Saraylıların ağzını tatlandıracağını dile getiren Karaca, oldukça zengin bir menüye sahip olduklarını belirterek, “Sade İrmik, Cennet Çamuru, Lotuslu İrmik, Çikolatalı İrmik ve Meyveli Sultan çeşitlerimiz ile müşterilerimize eşsiz lezzetler sunuyoruz. Paket ürünler olarak ise kestane şekeri, kürek helva, kağıt helva, tahin helva, taklan kurabiye, pekmez, tahin ve kahve çeşitlerinin satışını yapıyoruz. Asırlık lezzet Helvacı Ali’nin birbirinden leziz ürünlerini tatmak isteyen bütün Saraylıları şubemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Genç girişimci Batuhan Karaca sözlerini açılışa katılan bütün davetlilere teşekkür ederek tamamladı.
 

Saray Haber