Babacan, Saray’da vatandaşlarla buluştu

Seçim çalışmaları kapsamında Cumartesi günü Tekirdağ’a gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saray’da vatandaşlarla buluştu

Babacan, Saray’da vatandaşlarla buluştu
Yayınlama: 04.03.2024
A+
A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumartesi günü Tekirdağ’a geldi. Saray’ı da ziyaret eden Babacan, Roman Mahallesi ile Pazarcık Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 “SORUNLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Saray’da roman vatandaşlarla buluşan ve açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “DEVA Partisi olarak belediye seçimleriyle ilgili 2 yıl önceden çalışmalar yaptık. Tekirdağ’da ve Saray’da başta roman vatandaşlarımız olmak üzere sorunları çok yakından takip ediyoruz. ‘Türkiye’nin sorunu çözülür, Türkiye’nin çözümsüz hiçbir sorunu yoktur’ diyoruz. Bakın biz DEVA Partisi olarak seçimlerden tam iki sene önce yerel yönetimler ve şehircilik eylem planımızı hazırladık. Burada belediyecilik nedir, yerel yönetimler nedir? Böyle ince ince tablolar halinde hepsini planladık, hepsinin takvimi hazır, neler yapılacağı belli. Dolayısıyla belediyecilikten ne anladığımızı yazılı ve detaylı bir şekilde ortaya koyan bir siyasi partiyiz” dedi.
“BİR İYİ YÖNETİM, İKİ TEMİZ YÖNETİM OLSUN”
Genel Başkan Babacan, “Türkiye, kaynakları bol bir ülke. Etik kurallar ile belediye nasıl yönetilmeli, ahlaki kurallar bazında belediye nasıl yönetilmeli onu ortaya koyduk. Türkiye’de ilk defa belediyeciliğin iki sütununu ortaya koyduk. Bir iyi yönetim, iki temiz yönetim olsun diye yola çıktık. Bu çalışmalar gerçekten çok önemli, Türkiye’nin çok çok ihtiyacı olan yerel yönetimlerimizin düzgün çalışması ama aynı zamanda temiz çalışması. Bu Türkiye’nin olmazsa olmazı. Türkiye’nin kaynakları bol, Türkiye çok büyük bir ülke” dedi.
DESTEK İSTEDİ
Daha sonra Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Saadet Partisi’nin ortak çıkardığı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay ile Saray Belediye Başkan Adayı Tarık Atansoy’u tanıtan Babacan, adaylar için destek istedi.

 

Saray Haber