Bahçeli: Ekonomimizde olağanüstü hiçbir şey yok, zenginleşiyoruz

Bahçeli: Ekonomimizde olağanüstü hiçbir şey yok, zenginleşiyoruz
Yayınlama: 16.12.2021
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ekonomide olağanüstü bir durum olmadığını söyleyerek “Türkiye büyüyen, güçlenen ve zenginleşen bir ülkedir” dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ekonomiden iç politikaya birçok konuya değindiği uzun bir açıklama yayınladı. Bahçeli’nin açıkalamalarında muhalefete dönük alışılagelen suçlamalar dışında ekonominin iyi gittiği iddiası da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınındaki hukuk danışmanı gibi görev yapan Prof. Dr. İzzet Özgenç’in ‘OHAL’ açıklamasına da tepki gösteren Bahçeli gafilliktir, şuursuzluktur ifadelerini kullandı.

Bahçeli ekonomide işlerin yolunda gittiğini de savunarak şöyle konuştu:

“Ekonomideki konjoktürel gelişmeleri ve isabetli politika tercihlerini çarpıtıp OHAL’den bahsetmek gafilliktir, şuursuzluktur. Yükselen, toparlanan ve dengeye gelen Türkiye ekonomisinde olağanüstü hiçbir şey yoktur. Geleceğe güvenle bakmak varken, makroekonomik parametrelerle ilgili cahilce polemikler yapmak yalnızca krizseverlere hizmet, yalnızca Türkiye’nin düşmesini gözleyenlere himmettir.

Türkiye büyüyen, güçlenen ve zenginleşen bir ülkedir. Dönemsel sorunlar geçicidir, kısa süre sonra her şey eskisinden daha iyi olacaktır. Dünyanın dört bir tarafı kaynarken, çevremiz kuşatma altındayken, Türkiye’nin iç cephesini düşürmeye, kaleyi yıkmaya azmetmek vatana ve millete ihanetle eşdeğer bir aymazlıktır. Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimler, Kıbrıs sorunu, Balkanlar’daki anlaşmazlıklar, güney sınırlarımıza mücavir alanlardaki stratejik hesaplar ve düşmanca hedefler devamlı tetikte ve teyakkuzda olmamızı gerektirmektedir. Bu kapsamda istiklal onurumuza, istikbal haklarımıza adam gibi destek veremeyenlerin cumhurbaşkanı adayı falı açmaları, yeniden parlamenter sistem istekleri ve üstelik ekonomik meseleleri provoke etme sinsilikleri ters tepecek, aziz Türk milleti bu hesabı zillet faillerinden tek tek soracaktır.

Seçimlerin yapılacağı 2023 yılı Haziran ayı milli diriliş ve milli birliğin zaferini müjdelemektedir. Türkiye’nin geleceğini dış güçler, zillete düşmüş siyasi zihniyetler değil, Türk milleti tayin ve temin edecektir. Bunun dışında her şey felakettir ki, buna seyirci kalmamız, vahim gelişmeleri ağırdan almamız mümkün olmayacaktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber