Başhekim Özdemir: “Saray’ı sevmemek imkansız”

<strong>Başhekim Özdemir: “Saray’ı sevmemek imkansız”</strong>
Yayınlama: 06.01.2023
A+
A-

Saray Devlet Hastanesi’nin üzerindeki olumsuz algıyı bir yıl gibi kısa bir sürede dağıttıktan sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Özdemir, “Saray insanıyla ve doğasıyla güzel bir ilçe. Saray’ı sevmemek imkansız, memleketim kadar benimsedim” dedi

Geçtiğimiz hafta Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine atanan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Özdemir gazetemize veda ziyaretinde bulundu.Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Alper Karahan’la görüşen Başhekim Özdemir Saray’ın kendisinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Saray insanıyla ve doğasıyla güzel bir ilçe. Saray’a atanan doktorların burada kalmaması için hiç bir neden yok aslında. Benim için Saray’ı sevmemek imkansız. Bu güzel ilçeyi memleketim kadar benimsedim” dedi.

Saray Devlet Hastanesi’nin geldiği son durum hakkında da bilgi veren Özdemir şunları kaydetti:
“Saray Devlet Hastanesine on tane doktor kadrosu, özellikle uzman kadrosu olarak geldi. Bu kadrolarla birlikte Saray’da doktor sorunu büyük oranda çözülecek gibi duruyor. Saray Devlet Hastanesi D grubu bir hastane. Kadrosu bir anestezi doktoru, bir kadın doğum doktoru, 3 Dahiliye doktoru ve 2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorundan oluşuyor. Kulak Burun Boğaz olsun Ortopedi olsun bunlar C grubu hastanelerde oluyor. Kategori esas olarak başvuruya bakıyor. Saray’daki vatandaşlarımız ağırlıklı olarak Çerkezköy‘deki özel hastanelere gidiyorlar. Göreve başladığımızda acile 250 başvuru vardı. Bu sayı 500’e kadar yükseldi. Günlük toplam hasta sayısı 400-450 civarıydı. Şu an 800-900 civarında. İki kat bir artış var. Saraylıların Devlet Hastanesini daha fazla sahiplenmeleri ve başvurularını artırmaları gerekiyor. Başvuru artarsa hastanemizin C grubuna yükselmesi daha kolay olur.  Şu anda Saray Devlet Hastanesi’nde üç tane dahiliye doktorumuz, bir çocuk doktorumuz, bir kadın doğum doktorumuz, bir aile hekim uzmanımız ve bir fizik tedavi uzmanımız var. Saray Devlet Hastanesi Türkiye’nin 75 yataklı D grubu olan tek hastanesi. Hastanemizin yatak sayısı var, imkânı var, üç tane ameliyathanesi var. Başvurular da artarsa Saray Devlet Hastanesinin C grubuna yükselmemesi için önünde hiç bir engel yok.”

Başhekim Gökhan Özdemir’e nazik ziyareti ve bir yılda Saray Devlet Hastanesine kattıkları için teşekkür eden Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Alper Karahan, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki yeni görevinde de başarılar diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber