Başkan Erkiş adaylık başvurusunu yaptı

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun olmadığı durumda belediye başkanı adayı olmayacağım” diyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, aday adaylığı başvurusunu yaptı

Başkan Erkiş adaylık başvurusunu yaptı
Yayınlama: 29.11.2023
Düzenleme: 29.11.2023 13:36
A+
A-

CHP’de Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuruları hız kesmeden devam ediyor.
ERKİŞ, ÖN SEÇİM İSTEYEN TEK ADAY ADAYI
10’u geçen aday adaylığı başvurularına son olarak Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’te dahil oldu. Dün akşam CHP Saray İlçe Başkanlığına giden Başkan Erkiş, adaylık başvuru dosyasını CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’e teslim etti. CHP Saray Belediye Başkan Adayının ön seçimle belirlenmesi isteyen tek aday adayı olan Başkan Erkiş, bu doğrultuda saha çalışmalarına da yoğun bir tempoda devam ediyor.
NE OLMUŞTU?
Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, Saray’ın Kurtuluşu olan 1 Kasım Çarşamba günü Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Nurten Yontar’ın Saray ziyareti sırasında, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Örgütü’nün yönetim kurulu ve meclis üyelerinin de bulunduğu toplantıda Başkan Özgen Erkiş’in önemli bir açıklama yaptığını dile getirmişti. Açıklamaya göre Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olmadığı durumda belediye başkanı adayı olmayacağını açıklamış, önümüzdeki yerel seçimlerde de başarının neredeyse her iki kişiden birinin oyunu almış bulunan CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde mümkün olduğunu belirtmişti.

Saray Haber