Başkan Erkiş, Müdür Hasdemir’i görevden aldı

Başkan Erkiş, Müdür Hasdemir’i görevden aldı
Yayınlama: 28.10.2021
A+
A-

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Zabıta Müdürü Murat Hasdemir’i görevden aldı. Başkan Erkiş görevden alma gerekçesini idari tasarruf diyerek açıklarken, görevden alınan Murat Hasdemir’in olayı yargıya taşıyacağı öğrenildi

Üç yıla yaklaşan Saray Belediye Başkanlığı görevinde müdürleri görevden almasıyla adından söz ettiren Başkan Özgen Erkiş, son olarak Saray Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hasdemir’i görevden aldı. Murat Hasdemir Saray Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğünde şef olarak görevlendirilirken, Hasdemir’den boşalan Zabıta Müdürlüğü görevine geçici olarak Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ vekalet edecek.

20 Ekim Çarşamba günü gerçekleşen görevden alma olayını idari tasarruf diyerek açıklayan Başkan Erkiş, Zabıta Müdürlüğümüzde işlerin yolunda gitmediğine kanaat getirdim ve bu kararı aldım” dedi.

Edinilen bilgiye göre, görevden alınan Murat Hasdemir gerekçe gösterilemeden görevden alındığı için olayı yargıya taşıdı. Ayrıca Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ ile Murat Hasdemir arasında süre gelen anlaşmazlık ve yaşanan tartışmaların görevden alma sürecinde etkili olduğu ifade ediliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber