Başkan Erkiş: TESKİ, Kültür Merkezinde olmayacak

Başkan Erkiş: TESKİ, Kültür Merkezinde olmayacak
Yayınlama: 31.12.2020
A+
A-

Saray Kültür Merkezi’nin bir kısmının TESKİ’ye verileceği iddiasına tepki gösteren ve ‘Direneceğim’ açıklamasında bulunan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, gazetemize yaptığı yeni bir açıklama ile Kültür Merkezi’nin bir kısmının TESKİ’ye verilmesinin gündemden tamamen kalktığını söyledi

Saray’da sanatsal ve kültürel alandaki boşluğu doldurmak için inşa edilen Kültür Merkezi’nin, tamamlandıktan sonra TESKİ’ye tahsis edileceği iddia edilmişti. Bu iddia üzerine “Kültür Merkezi’nin bir kısmının TESKİ’ye tahsis edilmesi girişimine sonuna kadar direneceğim” diyen Başka Erkiş, konuya dair yeni bir açıklama yaptı.
ERKİŞ: GÜNDEMDEN KALKTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a görüştüğünü söyleyen Erkiş, “Kadir Başkanımız Kültür Merkezi’nin bir kısmının TESKİ’ye verilmesinin tamamen gündemden kaldığını söyledi. Bunu TESKİ yetkililerine de iletmiş ve yeni bir yer bakmaları yönünde talimat vermiş. Saray halkına adına bu kararından dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
KÜLTÜR MERKEZİNDE NELER OLACAK?
Saray Kültür Merkezi Projesi, 2 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşuyor. Saray Kültür Merkezi’nde 2’inci bodrum katta 45 araçlık otopark yeri, 110 araçlık açık otopark yeri, 420 kişilik tiyatro salonu, 370 kişilik çok amaçlı salon, 145 metrekare kafe, 368 metrekare teras alanı, 1 adet restaurant, 2 adet kafe, sergi salonu, kütüphane, çocuk kütüphanesi, idari ve muhasebe odaları, 4 adet derslik, dans dersliği, 2 adet 85 kişilik cep sineması ve 2 adet altı boyutlu sinema yer alacak.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber