Başkan Özen: Saray 1 milyon TL kredi veren bir kooperatife sahip

Başkan Özen: Saray 1 milyon TL kredi veren bir kooperatife sahip
Yayınlama: 01.07.2022
A+
A-

Saray Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, ilçedeki basın mensupları ile yemekte bir araya geldi. Saray’ın 1 milyon TL kredi veren bir kooperatife sahip olduğunu dile getiren Başkan Özen, “İşletme kredisinde üst limit 350 bin TL’ye, araç ve iş yeri edindirme kredilerinde üst limit 1 milyon TL’ye çıktı. Bölgemizdeki çoğu kooperatif 350 bin TL kredi veremezken, bu civarda en yüksek krediyi Saray Kooperatifi verebiliyor. Bugün 10 yıl geri ödemeli 1 milyon TL kredi az bir kredi değil. Keşke herkes değerlendirebilse” dedi

Saray’da görev yapan gazetecilerle her fırsatta bir araya gelen Saray Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, yeni bir buluşmaya daha ev sahipliği yaptı. Çarşamba günü akşamı Saray Restaurant’ta düzenlenen yemekte Oda ve Kooperatif yöneticileri ile birlikte gazetecileri ağırlayan Başkan Özen, önemli açıklamalara da imza attı.
“SARAY ESNAFININ ELİ HİÇ OLAMADIĞI KADAR GÜÇLÜ”

Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Tekirdağ ve Trakya’da Saray esnafını en iyi şekilde temsil ettiğini söyleyen Başkan Ali Özen, “ Esnafımız şunu iyi bilsin ki, Tekirdağ ve Trakya genelinde eli hiç olamadığı kadar güçlü. Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimlerinde 34 odanın içinde başkanvekilliğini Saray aldı ve yönetime üç kişiyi soktu. Murat Ertekin ile Sunay İmuk yönetime girdi ben ise başkan vekilliği görevini üstlendim. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliğinde de başkan vekilliği görevim devam ediyor. Biz bu noktalara Saray esnafının desteği ve kurumlarına sahip çıkması sonucu geldik. Bu destek sürdükçe çok daha başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.
İŞLETME KREDİSİ 350 BİN TL’YE YÜKSELDİ
Saray esnafına kredi müjdesi de veren Başkan Özen, şu bilgileri paylaştı:
“Bugüne kadar her zaman esnafımızın yanında olan kurumumuz yine esnafımızın yanında olmaya devam ediyor. Kooperatifimiz tarafından esnafımıza vermiş olduğumuz kredilerimizin üst limitleri yükseltildi. İşletme kredisinde üst limit 350 bin TL’ye, araç ve iş yeri edindirme kredilerinde üst limit 1 milyon TL’ye çıktı. Esnaflarımız kooperatifimize gelerek krediler hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgi alabilirler. Kredi konusunda en büyük sorunumuz Ticaret Odası’na kaydı olanlara kredi verememek. Bu yüzden mağdur olan 17 bin esnaf var. Muhakkak çözümü bulacaklar. Ticaret Odası’na kaydı olan kimseye hiçbir kooperatif kredi veremiyor. Saray’da pandemi sonrası kredilerin geri ödemeleri çok iyi. Trakya’da kredi ödemelerinde sorun yaşamayan birkaç kooperatiften birisiyiz. Bölgemizdeki birçok kooperatif 350 bin TL kredi veremezken, bu civarda en yüksek krediyi Saray Kooperatifi veriyor. Bu kadar krize rağmen insanlar çatır çatır ödeme yapıyor. Geri ödemelerde en iyi kooperatifler içindeyiz. Bugün 10 yıl geri ödemeli 1 milyon TL kredi az bir kredi değil. Keşke herkes değerlendirebilse.”
“KOOPERATİFE YENİ BİNA YAPACAĞIZ”
Odaya ve kooperatife yeni binalar kazandıracaklarını söyleyen Başkan Özen,
“Yeni yılda genel kurul yaparak karar alacağız ve kooperatifimizin olduğu yere yeni binamızı yapacağız. Alt katı esnafların toplanabileceği bir salon yapacağız. Birinci katı kiraya vereceğiz, ikinci kat da bizim olacak. 258 m2 bir alanın yüzde yüzüne güzel bir proje yapacağız. Birkaç müteahhitle görüştük. Yeni yıldaki genel kurulda bu kararı alacağız. Yıllardır esnaf ve sanatkarların bir lokali yok. Yarı parasını birlik verecek, yarı parasını da esnaf odası verecek ve o lokali esnaf odasına kazandıracağız. Onların da bir yeri olsun.
“İMALAT YAPAN ESNAFA ŞEKER İNDİRİMİ SAĞLAYACAĞIZ”
Esnafımıza destek olabilmek adına Şeker Fabrikası ile de anlaştık. Esnaf odası olarak imalat yapan pastane ve börekçi gibi şeker ihtiyacı olan esnaflara indirim sağlayacağız” dedi.
“TEK HAYALİM BİRLİĞE BAŞKAN OLMAK”
Son olarak gazetecilerin “2024 yerel seçimlerinde Saray Belediye Başkan Adayı olacak mısın?” şeklindeki sorusuna da yanıt veren Başkan Özen, “Sizler hep siyasete girecek misin diye soruyorsunuz ama benim böyle bir gündemim yok. Benim tek hayalim Kooperatif Birliğine başkan olmak. 2019 yerel seçim sürecinde istifa edip geri dönme olayımız oldu. Şimdi yasa değişti. Şu anda yüzde 1 ihtimal var. Bizleri farklı makamlara yakıştıran hemşehrilerimiz var. Onlara güzel düşünceleri için teşekkür ediyorum” dedi.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber