Başkan Taşyasan: Pansuman yapmayacağız, çözüme kavuşturacağız!

Saray’ın 29 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, “Muhtarlarımız bizim başımızın tacı. Mahallerimizdeki sorunları biliyoruz. Biz bu sorunlara pansuman yapmayacağız, çözüme kavuşturacağız” dedi

Başkan Taşyasan: Pansuman yapmayacağız, çözüme kavuşturacağız!
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan bugün saat 10.30’da Saray Kent Park Rumeli Kafede düzenlenen kahvaltıda mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kurucu Başkanı Kadir Albayrak ile Saray Belediye Meclisi Üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Taşyasan, “Güzel ilçemiz Saray’ın 29 mahalle muhtarını birbirinden değerleri azalarıyla birlikte ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Seçilmiş her mahalle muhtarım benim mahalledeki meclis üyemdir. Bu sabah birlik ve beraberlik içerisinde sizleri burada görünce moralim yerine geldi, pozitif bir enerji ile doldum. Muhtarlarımız bizim başımızın tacıdır. Mahallelerimizdeki sorunlarımızı biliyoruz yılmadan usanmadan sıkıntıları, sorunları çözüme hep beraber kavuşturacağız. Kimi köyümüze bank vereceğiz, kimi köyümüzün yollarının parke taşı ile döşeyeceğiz, kimi köylerimize su kuyusu açacağız. Hiçbir zaman bu iş büyük şehrin bu iş ilçe belediyesinin demeyeceğiz. 29 mahallemde olan kanalizasyon işini de su işini de şu garip kardeşiniz,  sizlerin oylarıyla seçilmiş olan Belediye Başkanı Abdül Taşyasan kardeşiniz, belediye meclis üyeleri ile birlikte çözüme kavuşturacaktır. Biz sorunlarımıza pansuman yapmayacağız. Sorunlarımızı çözüme kavuşturacağız. Bazı mahallelerde kanalizasyon yok, bazı mahallemizde içme suyu noktasında sıkıntı var, bazı mahallemizde yol sorunlarını var. Bunların hepsini biliyoruz ve çözüme kavuşturmak için planlama yapıyoruz. Bu toplantıyı yaptığımız yer birkaç sene önce atıl bir durumdaydı. Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanımız, Tekirdağ’ın abisi Kadir Albayrak buraya pansuman yapmadı burayı kökten kazdı ve devasa bir tesis yaptı. Allah kendisinden razı olsun. Önümüzdeki günlerde bu tesisin karşısını da düzenleyeceğiz. İki tane beton köprü atıp vatandaşlarımızın buraya daha rahat bir şekilde ulaşmasını ve daha geniş alanda yürüyüş yapmasını sağlayacağız. Kent Park‘ta bir iki ufak eksiklik var onları da tespit ettik. Aydınlatma ile alakalı eksiklerimiz var. Onu da çözüme kavuşturduktan sonra yan tarafa doğru genişlemeyi sağladıktan sonra burada daha büyük buluşmalara imza atacağız” dedi.

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Kadir Albayrak, “Böylesine güzel bir günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Saray her şeyin en güzeline layık. Allah her türlü güzelliği vermiş bu güzelliğin içerisinde insanların gönül güzelliği de var tabiat güzelliği de var. 10 yıl birlikte mesai yürüttüğüm Abdül başkanımla gurur duyuyorum. Abdül başkanıma ve diğer belediye başkanlarıma her zaman yardımcı olmaya destek olmaya hazırım” dedi.

Kahvaltı programı Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan’ın 29 mahalle muhtarına hediye takdim etmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.


Saray Haber