Bayram çarşı pazara uğramadı

Bayram çarşı pazara uğramadı
Yayınlama: 03.10.2014
A+
A-

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte alışverişlerde yaşanması beklenen hareketlilik çarşıya pazara uğramadı.

Saray Halk Pazarı’nda fiyatlarda geçmiş bayramlara kıyasla büyük bir artış gözlenmezken, esnaf hareketsizlikten, yurttaş ise alım gücünün düşüklüğünden şikâyetçi.

VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ DÜŞÜK
Pazar’da bayramın yaklaşmasıyla birlikte alışverişlerde yaşanması beklenen hareketlilik bu yıl yerini durgunluğa bırakmış durumda. Geçmiş yıllarda bayram nedeniyle vatandaşların dolup taştığı pazarda esnaflar fiyatların büyük bir ölçüde artmamasına rağmen satış olmayışından, yurttaşlar ise alım güçlerinin düşmesinden kaynaklı ihtiyaçlarını alamamaktan şikâyetçi.

FİYATLAR AYNI AMA SATIŞ YOK
20 yıldır pazarcılık yaptığını ve meslek hayatı boyunca yaşadığı en durgun bayram alışverişlerinden birisine tanık olduğunu söyleyen Esnaf, fiyatların ise geçtiğimiz yılki fiyatların hemen hemen aynısı olduğunu belirterek, Fiyatların değişmemesine rağmen yurttaşların alım gücünün dikkat çekici bir oranda düşmüş olmasından dolayı ise satışların düşük durumda” dedi.

ZAMLAR ALIM GÜCÜNÜ DÜŞÜRÜYOR
Pazarda bayram alışverişi yapan vatandaşlar ise hem alışveriş yapamamaktan hem de eski bayramların tadını yakalayamamaktan dertli. Çocuklarının ihtiyaçlarını bile karşılayamadıklarını söyleyen vatandaşlar alım gücünün düşmesinde etkili olan sebeplerden birisinin ise son yapılan zamlar olduğunu iddia ettiler. Sadece öncelikli ihtiyaçlarını almak için pazara geldiklerini dile getiren vatandaşlar, “Elektriğe, temel ihtiyaçlara %10’dan az zam yapılmıyor. Buna karşın asgari ücrette komik oranlarda artış gerçekleştiriliyor. Durum böyle olunca he bayramın tadı kalıyor ne de alışverişin” ifadelerini kullanıyorlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber