Belediye Meclisinde iki yeni komisyon kuruldu

Saray Belediye Meclisi 2024 yılı Mayıs ayı toplantısının ilk oturumu, 7 Mayıs Salı günü saat 14.00’da Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerin görüşülerek karara bağlandığı mecliste Ulaşım Komisyonu ve Tarım ve Hayvancılık Komisyonu kurulması talebi oy birliği ile kabul edildi

Belediye Meclisinde iki yeni komisyon kuruldu
Yayınlama: 08.05.2024
A+
A-

GÜNDEM MADDELERİ OKUNDU

Saray Belediye Meclisi 2024 yılı Mayıs ayı toplantısının ilk oturumu, 7 Mayıs Salı günü saat 14.00’da Atatürk Kültür Merkezi Ali Gürsu Ergene Nikah ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Gündem maddelerinin okunması ve yoklamanın ardından toplantı başladı. Ek olarak sunulan gündem maddeleri oy birliğiyle gündeme alındı.

KORU TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NE, CARİ EGE VE MARMARA ÇEVRECİ BELEDİYELER BİRLİĞİNE SEÇİLDİ

Gündemin ilk maddesi olan Trakya Belediyeler Birliği’ne 1 asil üye belirlenmesi görüşüldü. Trakya Belediyeler Birliği’ne oy birliğiyle Erkan Koru seçildi. Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği’ne asil üye olarak Özgür Cari, yedek olarak Şaban Erden oy birliğiyle seçildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 26.04.2024 tarih 37363 sayılı Dolu Kadro değişikliğini içeren bir diğer gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Belediye mülkiyetindeki Ayvacık Mahallesi 159 ada 20 nolu parsel taşınmazın “Aile Hekimliği Gezici Sağlık Hizmet Birimi olarak kullanılmak üzere Saray İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bedelsiz olarak 5 yıl süreyle tahsisi için Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan’a protokol yapma yetkisi oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükyoncalı Mahallesi 1158 ada 2 parsel nolu taşınmazda bulunan Belediye hissesinin satışının yapılabilmesi için Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan’a yetki verilmesi konusu görüşülmek üzere İmar Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 02.05.2024 tarih 37545 sayılı Saray Belediyesi 2023 Mali Yılı Kesin Hesabı konulu yazısını içeren gündem maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 03.05.2024 tarih 37628 sayılı Belediye gelir tarifelerindeki ücretlerin güncellenmesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

ULAŞIM VE TARIM VE HAYVANCILIK KOMİSYONU OLUŞTURULDU

İlgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara sevk edilirken ek gündem olarak sunulan Ulaşım Komisyonu ve Tarım ve Hayvancılık Komisyonu kurulması talebi oy birliği ile kabul edildi. Ulaşım Komisyonu’na 1 yıl süreyle Gökay Akand, Erkan Koru, Sertaç Akgül, Gülümser Hasdemir ve Kadir Taysen oy çokluğuyla seçilirken, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na Davut Özcan, Şener Günaydı Bilhan Meriç, Sait Nayir ve Fatih Şencan oy birliğiyle seçildi.

İKİNCİ OTURUM PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan ikinci oturumun 9 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 16.00’da yapılacağını belirtti.

Saray Haber