Bu kez Kharoon sıcakları geliyor: Termometreler 40 dereceyi gösterecek

Bu kez Kharoon sıcakları geliyor: Termometreler 40 dereceyi gösterecek
Yayınlama: 20.07.2023
A+
A-

Günlerdir ülkemizde etkili olan çöl sıcaklıkları devam ederken yeni bir sıcak hava dalgası kapıya dayandı. Bu kez Kharoon sıcakları yurdu etkisi altına alacak. Uzmanlar Tekirdağ dahil olmak üzere birçok ilde hissedilen sıcaklığın 40 derecenin üzerine çıkacağı tahmininde bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hava sıcaklıkları tüm yurtta bugünden itibaren kademeli olarak artacak.

UZMANLAR “KHAROON” SICAKLARI İÇİN UYARI YAPTI

Trakya başta olmak üzere yurdun batı ve güney kesimleri için uyarılar üst üste geldi. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkmasının beklendiğini bildirdi.

HİSSEDİLEN SICAKLIK 40 DERECENİN ÜZERİNE ÇIKACAK

Yapılan açıklamada, sıcak hava dalgasının, dün itibarıyla tüm yurtta etkili olacağı belirtildi. Hava sıcaklığı yarın yurt genelinde kritik seviyeye ulaşacak. Uzmanlar Tekirdağ da dahil olmak üzere birçok ilde hissedilen sıcaklığın 40 derecenin üzerine çıkacağı tahmininde bulundu. Söz konusu sıcaklık artışında kalabalık kentlerdeki yoğun araç ve makine kullanımı, sanayileşme gibi sebeplerin etkili olacağı belirtildi.

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre önümüzdeki günlerde Saray’da hava sıcaklıkları şöyle: 21 Temmuz Cuma 35, 22 Temmuz Cumartesi 40 ve 23 Temmuz Pazar 40 derece.

Sıcak hava dalgası nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Sıcak hava dalgası nedeniyle, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerimizde yaşayan kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber