Buluş projelerini açıkladı: Mahalle kreşleri açacağız

Milliyetçi Hareket Partisinden Cumhur İttifakı’nın Saray Belediye Başkan Adayı olan Mümin Buluş, göreve gelmesi halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı. “Saray Gönüllüleri İstişare Kurulu ile Saray’ı hep birlikte yöneteceğiz” diyen Buluş, mahalle kreşleri, çocuk sütü projesi, evde bakım hizmeti ve aşevi gibi sosyal projelere öncelik verileceğini ifade etti

Buluş projelerini açıkladı: Mahalle kreşleri açacağız
Yayınlama: 06.02.2024
A+
A-

Cumhur İttifakı MHP Saray Belediye Başkan Adayı Mümin Buluş, MHP Saray İlçe Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında projelerini paylaştı.

“Milliyetçi Hareket Partisinden Cumhur İttifakı’nın Saray Belediye Başkan Adayı olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum” diyen Başkan Adayı Mümin Buluş, şunları dile getirdi:

“Bizi destekleyen Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bu görevi şahsıma layık gören ve beni bu görevle onurlandıran Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeliye, İl Başkanımız Sayın Süleyman Fethi Şirin ‘e ve it Yönetim Kuruluna, ilçe Başkanımız Sayın Yusuf Duman’a ve Yönetim Kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum.

Hep birlikte yaşadığımız bu şehirde, sorunlarınıza çözüm bulmak ve geleceği birlikte şekillendirmek için önemli bir yola çıkıyoruz.

Bu şehirde, birlikte yazdığımız ve yazacağımız her hikaye, benim için çok değerli olacaktır. Hep birlikte yeni hikayeler yazacağız.

Çıktığımız bu yolda, Yaradan’ın takdiri ve sizlerin desteğiyle başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

Daha önce görev aldığımız tüm makamlarda başarı ile sizlere hizmet ettik. Teveccüh göstermeniz durumunda yine ayni anlayışla, vizyon projeleri şehrimiz için el birliğiyle hayata geçireceğiz.

Cumhur ittifakının gücü ile şehrimizi bölgenin güçlü ilçelerinden biri yapacağız. 2024 Mahalli idareler Seçimlerinin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ayırmadan, ayrıştırmadan Saray için canla basla çalışacağız.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Tüm mahallelerde gerekli tespitler yapılarak okul öncesi çocuk kreşleri kurulacak.

Sağlık Bakanlığı gözetiminde yaş grubu uygun olan ailelere okul öncesi çocuk sütü projesi başlatılacak.

Sokak hayvanlarına kesin çözüm parolası ile barınaklar kurulacak, gerekli bakim, kısırlaştırma ve kontrolleri yapılacak.

Tarihi Balçık Panayırı 2024 yılı bu yit itibari ile Ağustos ay sonu ve Eylül ayı başı tekrar hayata geçirilecek.

Tüm mahalleleri kapsayacak şekilde Saray gönüllüleri istişare kurulu oluşturulacak, iki ayda bir yapılması planlanan toplantılar ile Saray’ımızı hep birlikte yöneteceğiz.

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı desteği ile Eko Turizm Saray’ımıza kazandırılacak.

Her mahalle muhtarlıklarına bir personel temin edilecek, Saray mahalleleri ile birlikte büyüyecek.

Sosyal, kültürel etkinlik alanları işlevsel hale getirilip, sayıları arttırılacak.

Bakıma muhtaç kimsesi olmayan ve ihtiyacı olan yaşlılarımıza evde bakim hizmeti verilecek ve takip edilecek.

Belediye Aşevi kurularak yoksul ve yaşlıların beslenme sorunu çözülecek.

Mevcut pazar yerine kapalı pazar yeri ve kapalı otopark yapılacak.

Tüm yıl boyunca yaş siniri gözetilmeksizin başta yabancı dil olmak üzere müzik, spor ve ihtiyaç duyulması halinde diğer branşlarda belediye etüt ve eğitim merkezleri kurulacak.

Saray İlçe Merkezindeki trafik ve otopark sorunu çözülecek.”

Saray Haber