Büyükşehir Saray’ı hatırladı: Spor Salonu inşaatı başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yerel seçimlere 6 ay kala Saray’a FİBA standartlarında Kapalı Spor Salonu kazandırmak için çalışmalara başladı

Büyükşehir Saray’ı hatırladı: Spor Salonu inşaatı başladı
Yayınlama: 02.10.2023
A+
A-

Spor Salonu olmadan basketbol ve voleybolda önemli başarılar elde eden Saray, sonunda hayalini kurduğu Kapalı Spor Salonuna kavuşuyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 22 Ağustos 2023 tarihinde düzenlendiği Saray Kapalı Spor Salonu Yapım İşi İhalesini kazanan MuEs Yapı geçtiğimiz hafta itibarıyla inşaat çalışmalarına başladı. Bir haftadır yoğun tempoda devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren MuEs Yapı Firmasının Sahibi Muammer Eskikurt, şunları dile getirdi:
“22 Ağustos’ta yapılan ihaleyi 59 milyon 788 bin TL (KDV hariç) bedelle firmamız aldı. Geçtiğimiz hafta yer tesliminin yapılmasıyla birlikte çalışmalara başladık. İnşaatın yapılacağı alanda zemini sıkıntılı olduğu için ilk olarak zemin iyileştirme çalışması yaptık. Şuanda inşaatın temeli hızla yükseliyor. Biz mümkün olduğunca hızlı iş teslimi yapan bir firmayız. İhale sözleşmesinde bize verilen süre 360 gün. Ancak bir bu projeyi 6 ayda tamamlamayı hedefliyoruz. 2 bin metrekare temeli olan projenin kapalı alanı ise 1200 metrekare olacak. FİBA standartlarına uygun bir şekilde 550 seyirci kapasiteli olarak yapılacak spor salonu basketbol, voleybol ve hentbol maçlarına ev sahipliği yapacak. Bu güzel proje şimdiden Saray halkına hayırlı uğurlu olsun.”

Saray Haber