Büyükşehir tapu dağıttı

Büyükşehir tapu dağıttı
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

Kurulduğu günden bu yana insan odaklı projeler üreten, geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden ve her zaman vatandaşların yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardan bu yana süregelen bir konuyu daha çözüme kavuşturdu

Bu kapsamda Muratlı Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ve bir süredir devam eden Tekirdağ İli, Muratlı İlçesi, Turan Mahallesi, 3 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesine ilişkin çalışmaların sonuna gelindi.

Muratlı Belediyesi’ne tahsis edilen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin koordinatörlüğünde yürütülen, alanla ilgili planlama çalışmaları sonrası parselasyon planları da tamamlanarak oluşturulan 70 adet arsayla ilgili, Gecekondu Kanunu kapsamında başvuru şartlarını sağlayan 38 hak sahibine tapuları,Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe tarafından teslim edildi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “MURATLILI HEMŞEHRİLERİMİZE TAPULARI HAYIRLI OLSUN”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, insan odaklı ve çözüme yönelik çalışmalarına devam ettiğini belirten Başkan Albayrak, “Muratlı ilçesi Turan mahallesi 3 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi’ne ilişkin çalışmalarımızı sonlandırdık. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairemiz, Muratlı Belediyesi ile birlikte yürüttüğü ve koordinatörlüğünü üstlendiği çalışmaları sonlandırdı ve hak sahiplerine tapularının dağıtılması aşamasına getirdi. Bugün burada; parselasyon planları da tamamlanarak oluşturulan 70 adet arsayla ilgili, Gecekondu Kanunu kapsamında başvuru şartlarını sağlayan 38 hak sahibi vatandaşımıza arsa tapularını teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Talep edilmesi durumunda Büyükşehir Belediyesi tarafından söz konusu parsellere ilişkin tip projeler hazırlanarak vatandaşlarımıza teknik destek de sağlayacağız. Tüm hak sahibi vatandaşlarımıza arsa tapularının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe de, hayırlı olsun dileklerini iletti ve çalışmaların sonlandırılması sürecinde başta Başkan Albayrak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Arsa tapularını alan vatandaşların mutluluğu gözlerinden okunurken, tapuların çıkarılması aşamasında verdikleri katkılar ve gösterdikleri gayretlerden dolayı Başkan Albayrak’a ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber