Büyükşehirden öğrencilere eğitim desteği

Büyükşehirden öğrencilere eğitim desteği
Yayınlama: 08.09.2023
Düzenleme: 08.09.2023 06:54
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ genelinde ikamet eden öğrencilere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Desteği projesine bu yıl da devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Eğitim Desteği projesi kapsamında ilköğretim ve lise çağında olan; şehit çocukları, ebeveynlerinden birinin kaybını yaşayan yetim ve öksüz çocuklar ile engelli çocuklara destek olunacak. Projeye başvuracak öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, öğrencinin kendisinin Tekirdağ’da ikamet etmesi, Şehit çocukları, yetim ve öksüz çocukların ilköğretim veya lise öğrencisi olması, engelli çocukların ilköğretim/lise veya MEB onaylı özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görüyor olması, öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam etmesi ve Devlet okulu veya vakıf/özel okullarda 0 burslu okuyor olması gerekiyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR OLARAK HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ”

Eğitim alanında dezavantajlı durumda bulunan öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimde toplumun tüm kesimlerini kapsayan fırsat eşitliğinin çok önemli olduğunu biliyor ve bu alanda tüm çabamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitim Desteği projesi ile de şehit çocuklarımızın, öksüz, yetim ve engelli çocuklarımızın eğitim hayatlarında yanlarında olacağız. Tekirdağ için, vatandaşlarımız için hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

SON BAŞVURU TARİHİ 20 EKİM

Eğitim Desteği projesinden yararlanmak isteyen öğrenciler, 20 Ekim 2023 tarihine kadar kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, anne ve babası olmayan çocuklar için vasi belgesi, engelli öğrenciler için engel durumunu gösterir belge (geçerlilik süresi halen devam eden; sağlık kurulu raporu veya rehberlik araştırma merkezlerinden alınan RAM raporu), 18 yaş altı engelli öğrenciler için ÇÖZGER (Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu) ve İBAN bilgisini gösterir belge ile ALO 153 çağrı merkezi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasına başvurabilir.

Saray Haber