Candan Yüceer: Bizi ayırmayın!

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, “Abdül kardeşimle yan yana sandıklardan çıkacağız. Biz sizlere hizmet etmek için güçlerimizi birleştireceğiz. Sizlerden de bizi birbirimizden ayırmamanızı rica ediyorum” dedi

Candan Yüceer: Bizi ayırmayın!
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, Saray’ın 29 mahalle muhtarı ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’in açılış konuşmasıyla başlayan programda söz alan CHP Saray Belediye Başkan Adayı Abdül Taşyasan, Her zaman Büyükşehir Belediye başkan adayımız Candan Yüceer’in yanındayız. Önümüzdeki günlerde ben de Saray Belediye Başkan Adayı olarak sevgili muhtarlarımla bir çalıştay yaparak ilçemizin ve mahallelerimizin sorunlarını birlikte masaya yatıracağız. Ben adaya adayı olarak gezerken de söylemiştim muhtarlar benim mahalledeki temsilcim olacak, belediye meclis üyesi ile eşdeğer sorumlulukta olacak” dedi.

Muhtarlarla buluşmasına hazırlıklı bir şekilde geldiği anlaşılan Candan Yüceer’in konuşmasından öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

-Kırsal mahallelerden ilçe merkezlerine yönelik göçü durdurmamız gerekiyor. Bunun için tarım ve hayvancılığı desteklememiz gerekiyor. Önce iş aş lazım ama yetmez. Kırsal mahallelerdeki gençlerin, çocukların orada kalabilmesi için istihdam lazım, okul lazım, yol lazım, ulaşım lazım. Bunlar da yetmiyor, sosyal yaşam alanları da lazım.

– Saray’ımızın markalaşacağı değerleri, mandacılığı, mantarcılığı ve turizmi var. Ürün çeşidini artırabileceğimiz verimli tarım arazileri var. Bu değerleri öne çıkarmak için hazırladığımız projeleri önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşacağız.

– Saray’ımıza yeni sosyal yaşam alanları kazandırıldı ama yetmiyor. Göreve geldiğimizde sosyal yaşam alanlarının sayısını hızla artıracağız.

-Tekirdağ genelinde olduğu gibi Saray’ın birçok mahallesinde de su sorunu var. Öncelikli olarak bu yapısal sorunu tamamen ortadan kaldıracağız.

-Var olan Muhtarlık Daire Müdürlüğünü tıkır tıkır işleyen bir yapı haline getireceğiz. Artık top çevirme, muhtarları oradan oraya gönderme devri kapanacak. Bunun sözünü sizlere veriyorum.

– Muhtarlarımızın çok zor koşullarda görev yaptıklarını biliyorum. Fiziksel koşullardaki noksanlıkların, faturalarınızı ödeme noktasındaki sıkıntıların, kullandığınız kırtasiye malzemeleri noktasında yaşadığınız zorlukların farkındayım. Göreve geldiğimizde bu sorunları da geride bırakmış olacaksınız.

– Köylerimizin bakımı, güzelleştirilmesi ve hizmet alması noktasında bir görevliye ihtiyaç duyduğunuzu biliyorum. Bunların hepsini tespit ettik, inşallah önümüzdeki süreçte bu destekleri artıracağız.

– Sizlerle sürekli istişare içinde olacağız ve ortak akılla sorunların çözümünü sağlayacağız.

– Çiftçilerimize alım garantisi verdiğimiz sözleşmeli tarım projemizi hayata geçireceğiz. Yem ve gübre destekleri ile ayakta durmanızı, üretmeye devam etmenizi sağlayacağız.

-Abdül kardeşimle yan yana sandıklardan çıkacağız. Biz gücümüzü birleştireceğiz. Biz diğerleri gibi, ‘biz olmazsak hizmet yok’ demiyoruz. Bizim öyle bir ideolojik anlayışımız yok. Siyaseti 31 Mart’a kadar yapacağız. 1 Nisan’da siyaset bitecek hizmet başlayacak. Bu hizmeti yaparken de o partili bu partili diye ayrım yapmayacağız.

– Bizim projelerimiz, bizim zihniyetimiz, bizim anlayışımız ortak biz bunlarda ortaklaştık. Bunları başarmak için bizi ayırmayın diyorum sevgili muhtarlarım. Sandıktan Abdül kardeşim çıktı ben çıkamadım veya tam tersi oldu. Böyle bir tabloda bir taraf eksik kalacak. Hizmetlerin ortak bir bakış açısıyla sizlerle buluşması için bizi birbirimizden ayırmamanızı rica ediyorum

– Bugüne kadar bize hep destek oldunuz. Saray’ın her zaman başımızın üstünde yeri var.”

Candan Yüceer’in konuşmasının ardından Saray Muhtarları da söz alarak doğal gaz, alt ve üstyapı, numarataj, muhtarlık binası ve personel sorunu gibi başlıklarda taleplerini dile getirdiler.

Saray Haber