Cansuyu Tekirdağ İl Başkanının hedefinde festivaller var

Cansuyu Tekirdağ İl Başkanının hedefinde festivaller var
Yayınlama: 23.08.2023
Düzenleme: 23.08.2023 14:13
A+
A-

Cansuyu Derneği Tekirdağ İl Başkanı Murat Vakitçi, festivallerin gençlere kötü örnek olduğunu, festivallerde ahlaktan uzak tutum ve davranışların arttığını ifade ederek sahip olduğu koltuğun hakkını verdi

Cansuyu Derneği Tekirdağ İl Başkanı Murat Vakitçi’nin yaptığı gerici ve çağ dışı açıklama şu şekilde:

“Kültür ve sanat, milletlerin tarih boyunca ürettikleri maddi ve manevi değerler doğrultusunda ortaya çıkmaktadır. Nitekim bu değerler de toplum hayatından beslenmektedir. Milletimiz gelenek ve görenekleri, değerleri ile varlığını devam ettirmektedir.

Toplumlar, öz dinamiklerinin kültür ve sanat üretimleriyle iyiye, güzele ve hakikate yönelirler. Bu üretimler sonraki nesillere de aktarılır. Edebiyat, müzik, sinema, tiyatro, resim vb. kültür ve sanatın birçok üretim alanında taklitçilik sonraki nesilleri kimliksiz bırakacaktır.

Unutulmamalıdır ki, hangi türden veya hangi seviyede olursa olsun kültür bir insanlık ortamı elde edebilmeyi sağlar. Taklitçi kültür ve sanat anlayışıyla elde edilen insanlık ortamı, bizatihi insanlığın kendisinde derin bir kimlik bunalımına sebep olmaktadır.

Günümüzde çeşitli kurumlar, bakanlıklar ve belediyeler tarafından milletimize bir kültür ve sanat etkinliği olarak sunulan festivallerin insanlarımıza, gençlerimize verdiği zarar göz ardı edilemez.

Festivallerde sanat adı altında sunulan ve inancımızla, değerlerimizle bağdaşmayan konserler, gençlerimize kötü örnek oluşturmaktadır. Festival alanlarında ahlaktan uzak bazı tutum ve davranışların da arttığı gözlemlenmektedir.

Ayrıca toplumumuzun yaşadığı ekonomik krizde, festivallere ayrılan bütçelerin kabul edilmesi mümkün değildir.

Her bir gencimiz birer hazinedir ve inancımızla, tarihimizle, kültürümüzle uyuşmayan bu programlara mahkum edilecek tek bir gencimiz dahi yoktur! Ülkemizin ve milletimizin asırlardır manevi hassasiyetlerle oluşturduğu kendi öz medeniyetimizin, sığ ve bayağı bir anlayışla zarara uğratılmaması gerektiğini hatırlatıyor; gençlerimizi ve toplumumuzu nitelikli etkinliklerle tanıştırması gereken Kültür Bakanlığımızı, kurumları ve belediyeleri bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber