Cengiz Şahin: “CHP üyesi zekidir, kime oy vereceğini bilir”

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Cengiz Şahin 3 Şubat Cumartesi günü yapılacak ön seçime gireceğini açıkladı. 13 aday adayının ve 3 ilçe yöneticisinin bulunduğu WhatsApp grubunda paylaştığı yazı ile ön seçime yönelik tavrını açıklayan ve kendi adaylığında birleşme çağrısı yapan Şahin, “Cumhuriyet Halk Partisi üyesi zekidir. Atatürk’ün dediği gibi çalışkandır. Ben yürekten inanıyorum ki o sandıkta kime oy vereceğini bilecektir” dedi

Cengiz Şahin: “CHP üyesi zekidir, kime oy vereceğini bilir”
Yayınlama: 31.01.2024
A+
A-

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Cengiz Şahin, birleşme adresi olarak kendisini gösterdi.

“HERKES BAŞKAN OLMAK İSTEDİĞİ İÇİN BİRLİKTELİK ZOR GÖRÜYOR”

CHP’nin 13 aday adayının ve 3 ilçe yöneticisinin bulunduğu WhatsApp grubunda bir yazı paylaşan Cengiz Şahin, şunları ifade etti:
“Çok değerli başkanlarım.
Herkese iyi akşamlar. Uzun ve sıkıcı bir sürecin sonuna geldik. Hepimiz birbirimizi tanıyor ve biliyoruz. Bazılarımızın egosu çok yüksek, bazılarımız çok daha alçak gönüllü. Hepimizin birbirimizden farklı meziyetleri var. Bazılarınızı bu süreçte daha yakından tanıma imkanı buldum. Bazılarınızı yanlış tanıdığımı fark ettim. Hepiniz çok değerli kişilersiniz. Farkına varmadan kalbinizi kırdım veya hata yaptıysam özür dilerim. Şimdi önümüzde bir sandık süreci var. Herkes biliyor ki bu süreçte en büyük oy oranı Özgen Başkanındır. Bu sandık Özgen Erkiş ve karşıtları şeklinde olsa kazanılır belki ama sandık demokrasinin kuralıdır. Hepimiz için konulmuştur. Üye yapısı belki bizleri zorlayacak bir yapıdır ama ben bu sandığa gireceğim. Gönlüm isterdi ki birliktelik yaparak bu sandığa girelim. Herkes kendi başkan olmak istediği için bu çok zor görünüyor. Sizler belki beni bu halkada en zayıf halka gibi görüyorsunuz ama öyle olmadığını bilmenizi isterim.

“GELENE KAPIM ARDINA KADAR AÇIKTIR”

Ben 25 yıl HEMA’da çalıştım. Bir çoğunuzun evine girip kamera çekimi yaptım. Eşim yıllarca tuhafiye dükkanı işletti. Ben ısrarla bende birleşmenizi rica ediyorum. Siz çevrenizde araştırma yapıyorsunuz ve size anlatılanları doğru diye yorumluyorsunuz. Ama 10 destekte bir negatif yorum alıyorsunuz. Görmek istemediğiniz gerçekler var ama ben bunları size anlatamıyorum. Sizin aradığınız kriteri bilemiyorum. Beni AB kan grubu gibi düşünün ve gelin. Sadece rica ediyorum. Ben sizlerin projeleri için de söz veriyorum elimden geleni yapacağım. Yapamazsam gelin benim suratıma tükürün. Ben hazırlıklıyım. Özgen Erkiş’e bayrak açıp 22 soruluk önergeyi meclise veren benim. Tekirdağ’a projelendirme talebinde bulunup bazı problemlerin çözülmesini isteyen benim. Sizlerin beni nasıl tanıdığınızı bilmiyorum ama güçlü iseniz gelin. Ben bu satırları yazıp gruptan ayrılıyorum. Gelene kapım ardına kadar açıktır. Seçim bittikten sonrada her türlü konuda bana gelebilirsiniz. Hepinize saygı duyduğumu, hepinizin gözümde ayrı ayrı değeri olduğunu bilmenizi isterim.

“BEN YALAN SÖYLEYEN İNSANLA KONUŞMAM”

Bu arada Sayın Erol Gürler. Ben seninle yıllardır tanışıyorum. Sen beni ilk il delegeliğinden çıkardığında sana bunun nedenini sormuş, bir müddet seninle konuşmamıştım. Sana Ali Osman arkadaşımı destekleyip, desteklemediğini sorduğumda sen herkese eşit olduğunu söylemiştin. Ben Ali Osman için yazdığın tavsiye mektubundan bir gün önce sana bunun aslı olup olmadığını sorduğumda sen ‘yok öyle bir şey uyduruyorlar’ demiştin. Ben seninle artık konuşmuyorum. Neden biliyor musun? Ben yalan söyleyen insanla konuşmam. Çünkü ona inanamam.

“BENİ DESTEKLERSENİZ SANDIKTAN 1’İNCİ ÇIKACAĞIM”

Sevgili ağabeylerim, kardeşlerim.
Cumhuriyet Halk Partisi üyesi zekidir. Atatürk’ün dediği gibi çalışkandır. Ben yürekten inanıyorum ki o sandıkta kime oy vereceğini bilecektir. Sizler insanları Özgen Erkiş üye yaptı diyerek bir tarafa kanalize ediyorsunuz ama inanın herkes aklını kullanarak oy verecektir. Ben bu sandıktan siz girerseniz 2’inci ama beni desteklerseniz 1’inci çıkacağım. Buna Cumhuriyet Halk Partili üyeler inanacak ve bende onları mahcup etmeyeceğim. El verirseniz hep beraber Saray’ın talihini değiştiririz.”

Saray Haber