Cengiz Şahin: “Saray’ı saray yapmak için mücadele edeceğim”

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Cengiz Şahin, “Benden ne istenilirse istensin, elimden gelenin en fazlasını yapacağımın sözünü sizlere veriyorum. Aday ben olursam Saray’ı saray yapmak için kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğim. Olurda aday gösterilirsem sizin için bütün Pazar günlerimi feda edeceğimin sözünü veriyorum” dedi

Cengiz Şahin: “Saray’ı saray yapmak için mücadele edeceğim”
Yayınlama: 22.11.2023
A+
A-

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Cengiz Şahin Pazar günü saat 12.00’de CHP Saray İlçe Lokali önünde Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.
“ÖNEMLİ OLAN GERİDEN GELENLERE NELER BIRAKTIĞIMIZDIR”
Soğuk havaya karşın ilgiyle izlenen toplantıda Şahin, şunları kaydetti:
Bizim aslında ne olduğumuz, nasıl olduğumuzdan ziyade asıl önemli olan geriden gelenlere neler bıraktığımızdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bize yol gösterip ışık ışık olup, yol gösterdiler.  Bu ışığı yarınlara taşımak Atatürkçüyüm demekle olmayan bir şey. Biz onun ilke ve inkılaplarına bağlı onun çizdiği yolda yürüyerek yeni nesiller yetiştirmek zorundayız. Bu hepimizin vatan görevidir. 2013 yılında HEMA Endüstri A.Ş.’den ayrıldım. İstanbul’un bazı fabrikalarında müdürlük yaptım 2018 yılına kadar da İstanbul’da kaldım. O zamanlar anladım ki insanın doğup büyüdüğü yer en güzel yerdir. Bazıları için karnının doyduğu yerdir ama  ama bizim için sabah kalktığımızda günaydın dediğimizde insanların olduğu, düğün ve cenaze olduğunda insanların seninle oynayıp seninle ağladığı yerdir. Bu yere de gereken hizmeti etmek bizim boynumuzun borcudur.
“SARAY İÇİN ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKECEK”
Belediye Başkan aday adaylığımı iki buçuk yıl önce zaten basın yoluyla yapmıştım. Görünen eksikleri ve yapılması gerekenleri gereken yerlere yazmıştım. Ama kısmet olup da aday olursam düzeltmek istediklerimi, sizlerin istediklerini yapmak ben ve benimle bu yolda yürüyecek arkadaşlarıma nasip olacaktır. Ben belediye meclis üyesi aday adayı olacak arkadaşlara şimdiden uyarmak istiyorum. Bu iş ekip işidir, Fevzi Başkanımın da dediği gibi ortak akıl işidir. O yüzden her şeyi biz yapmayabiliriz ama yürekten inanıyorum ki ne istersek yaptırabiliriz. Bizim o gücümüz, o şevkimiz var ve her zaman da olacak. Belediye meclis üyelerimiz yeri gelecek aylarca Ankara’da yatacak sorunları çözecek, raporlayacak. Ben ve belediye meclis üyelerimiz ailemizden, işimizden, fedakarlık yapacağız. Saray için çok çalışmamız gerekecek. Ben bu yüzden belediye meclis üyeliğine aday olacak arkadaşlara özellikle sesleniyorum; önümüzdeki 5 yıl çok yorucu geçecek. Bizler 5 yılın sonunda arkamıza baktığımızda güzel anılmak için çalışacağız.
“SİZİN İÇİN BÜTÜN PAZAR GÜNLERİMİ FEDA EDECEĞİM”
Ben buraya sizlere söz vermeye geldim. Aday kim olursa olsun benden ne istenilirse istensin, elimden gelenin en fazlasını yapacağımın sözünü veriyorum. Aday ben olursam Saray’ı saray yapmak için kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğim. Olurda aday gösterilirsem sizin için bütün Pazar günlerimi feda edeceğimin sözünü veriyorum.  Şunu asla ve asla unutmamamız gerekiyor. Güç birlikten doğar. Birlik olursak başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Hepinize sevgi ve saygılarımız sunuyor, teşekkür ediyorum.”

 

Saray Haber