Çerkezköy TSO’dan üyelerine ‘Araç Şarj İstasyonu’ hizmeti

Çerkezköy TSO’dan üyelerine ‘Araç Şarj İstasyonu’ hizmeti
Yayınlama: 29.09.2022
A+
A-

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, yine bir ilke daha imza attı. Zorlu Enerji Solutions (ZES) ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yararlanabileceği “Araç Şarj İstasyonu” kurulum sözleşmesi imzaladı. Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile Zorlu Enerji Solutions (ZES) satış uzmanı Başak Kalem tarafından imzalanan sözleşmeye göre ÇTSO Hizmet Binası Otoparkına 2 adet elektrikli şarj istasyonu kurulacak

Zorlu Enerji Solutions (ZES) ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası arasında oda üyelerinin yararlanabileceği “Araç Şarj İstasyonu” kurulum sözleşmesi imzaladı.

İmza protokolüne Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ve ZES Satış Uzmanı Başak Kalem katılım sağladı. Sözleşme ile Türkiye’nin 81 ilinde, Kıbrıs ve Karadağ’da toplamda 1016 adet lokasyonda bulunan ZES şarj istasyonlarına ilaveten Çerkezköy’de de, Çerkezköy TSO üyelerine yönelik iki adet araç şarj istasyonu daha kurulacak.

Sözleşme protokolünde konuşan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, elektrikli otomobillerin sürdürülebilirlik konusunda büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:
“Elektrikli araç kullanımı günden güne artış gösteriyor. Karbon ayak izini azaltmak ve sürdürülebilirlik konusunda atılması gereken önemli adımlardan bir tanesi de bu dönüşüm. Değişen ve gelişen dünyada yeşil dönüşümün önemi giderek artıyor. Sürekli yenilikleri takip ederek üyelerimizi ülkemizde ve dünyadaki tüm yeniliklerle tanıştırmaya çalışan yönetimimiz, üyelerimiz için bir ilki daha gerçekleştirdi. Bu kapsamda üyelerimizin yararlanabileceği “Araç Şarj İstasyonu”kurulum sözleşmesini ZES ile imzalamış bulunmaktayız. Elektrikli araçlara yönelim yakın gelecekte ilçemizde de artış gösterecek. Özellikle kısa sürede yollarda görmeye hazırlandığımız milli arabamız TOGG ile bu artışın daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Elektrikli araçların çevre ve gürültü kirliliğinin önüne geçmesi ayrıca düşük yakıt maliyetiyle de cazip hale geliyor. Bizler de Oda olarak üyelerimizin kullanımına sunmak adına hizmet binamızın otoparkına 2 adet elektrikli şarj istasyonu kurulumu için ilk adımımızı attık. Gerçekleştirilen protokolümüzün Odamız, üyelerimiz ve ZES için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN GELECEĞİ

Küresel olarak yapılan istatistikte yolcu araçlarının 12 milyonunun elektrikli otomobillerden oluştuğu hesaplanıyor. Önümüzdeki gelecekte 2030 yılına dek yollarda 170 milyondan fazla elektrikli araç olacağı hesaplanıyor. Birçok ülkenin Paris Anlaşması hedeflerine ulaşmada olmazsa olmazlardan biri olarak gördüğü elektrikli araç üretimi hemen her devlet ve hükümetin hedefi elektrikli otomobil satışlarını desteklemek olarak biliniyor.

Türkiye de hemen herkesin beğenisini kazanan iklim dostu %100 sıfır emisyonlu yerli aracımız TOGG ile bu anlamda ülkemizin elektrikli araç dönüşümünde de iddialı bir konumda olduğunu gösteriyor. Türkiye’de Yeşil Kalkınma Devrimini başlatan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü TOGG, bu anlamda birçok ülkeye örnek teşkil ediyor.

ZES NEDİR?

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile Zorlu Enerji Solutions (ZES) satış uzmanı Başak Kalem’in imzaladığı Zorlu Energy Solutions (ZES) yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla oluşturulmuş bir Zorlu Enerji markasıdır. 2018 yılı itibariyle faaliyete geçen ZES, şehir içinde ve şehirlerarası yollarda hayata geçirdiği hızlı şarj istasyonları ile ülkemizdeki elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırmayı ve elektrikli araç devrimini hızlandırmayı hedefleyen firmalar arasında. Halka açık noktalarda sunduğu hızlı şarj imkânının yanında, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda ev ve işyerlerine de şarj istasyonu kurulumları yapmakta. ZES, kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye’de şarj istasyonlarını devreye alıp elektrikli araçları tüm ülkede erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmeyi planlamakta. Bu anlamda Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası otoparkına da 2 adet elektrikli şarj istasyonu kurulumu gerçekleştirecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber