CHP, meclis üyeliği başvurusunda da rekora koşuyor

CHP’de Belediye Başkan Aday Adayı enflasyonu Belediye Meclis Üyeliği başvurularını da tetikledi. Aday Adaylığı başvurularının 5 Kasım’a kadar uzatıldığı CHP’de bugüne kadar 25 kişi Saray Belediye Meclisi Aday Adaylığı için başvuruda bulundu

CHP, meclis üyeliği başvurusunda da rekora koşuyor
Yayınlama: 28.11.2023
Düzenleme: 01.12.2023 13:40
A+
A-

Saray’da yerel seçimin en hareketli partisi olarak dikkat çeken CHP, belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda da rekora koşuyor.

Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı için en az 10 başvurunun beklendiği CHP’de, Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı için bu sayının kat be kat artması bekleniyor. Şimdiden 25 kişinin başvuruda bulunduğu CHP’de, bu sayının önümüzdeki hafta salı gününe kadar 50’yi bulacağı öngörülüyor.

CHP’de bugüne kadar meclis üyesi adaylığı için başvuru yapan isimler arasında, Saray’ın başarılı iş insanları Bülent Bilecen ve Gökay Akand, CHP’nin 2017 yılındaki İlçe Kongresinde İlçe Başkan Adayı olan Şener Günaydı, Saray’ın genç ve başarılı avukatlarından Taylan Yürüten, önceki dönem İl Genel Meclis Üyesi Nedret Özer, Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Sürmeli Yıldız, önceki dönem İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Erarslan yer alıyor.

CHP’de meclis üyesi aday adaylığı için başvuru sahiplerinden 12 bin 500 lira alınıyor. Bu paranın 7 bin 500 lirası Genel Merkeze aktarılırken, 5 bin lirası da İlçe Başkanlığına kalıyor.

Saray Haber