CHP’de 5 adaylı ön seçim

CHP Saray İlçe Örgütü, Belediye Başkan Adayını belirlemek için Cumartesi günü sandık başına gidecek. 1967 üyenin oy kullanacağı ön seçimde 5 aday adayı, Abdül Taşyasan, Cengiz Şahin, Levent Köksalan, Necati Sezer ve Özgen Erkiş, CHP’nin Saray Belediye Başkan Adayı olabilmek için kıyasıya bir mücadele verecek

CHP’de 5 adaylı ön seçim
Yayınlama: 01.02.2024
A+
A-

CHP’nin Saray Belediye Başkan Adayı, 3 Şubat Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek ön seçimle belirlenecek. CHP’nin 14 Belediye Başkan Aday Adayından 9’unun (Ali Osman Yaşar, Demir Ali Demirel, Fatih Akdere, Fevzi Çoban, Güven Bilgen, Oktay Tekeş, Önder Çelik ve Ufuk Uysal) ön seçimden çekilmesiyle birlikte başkan adaylığı yarışı 5 isim arasında yaşanacak.

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Özgen Erkiş, ön seçim isteyen ve bunun için 1000 imza toplayan aday adayı sıfatıyla ön seçime katılacak. Ön seçimde Özgen Erkiş’in en önemli kozu başkanlık makamının verdiği güç ile CHP’ye üye kazandırmaya gösterdiği önem ve özen olacak.

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Levent Köksalan, Demir Ali Demirel, Fatih Akdere, Fevzi Çoban, Güven Bilgen, Oktay Tekeş ve Önder Çelik’in desteği ile ön seçime girecek. Köksalan’ın en büyük avantajı ‘Saray’ı ortak akılla yöneteceğiz’ sloganı etrafında oluşturulan geniş katılımlı ittifak olacak.

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan, yıllardır CHP örgütünün içinde olmanın getirdiği avantajla seçime girecek. 2019 yılında yapılan ön seçime katılan ve kayda değer bir oy alan Taşyasan, bu defa Saray Belediye Meclis Üyeleri Sertaç Akgül ve Murat Dinç ile Saray Kale Birlik Kooperatifi Başkanı Gökay Akand’ın desteği ile sandıktan çıkmanın mücadelesini verecek.

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Necati Sezer, belediye başkanlığı yapmış olmanın avantajı ile ön seçime girecek. Ali Osman Yaşar ile ittifak yapan Necati Sezer, Nedret Özer, Salim Gündüz, Deniz Balcı ve Şener Günaydı gibi isimlerinde desteğini arkasına almış durumda.

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Cengiz Şahin, ön seçime kendi deyimiyle Saray’ın talihini değiştirmek için girecek. Aday Adayları ile ittifak yapmayan Şahin, sandıktan 1’inci çıkacağına olan sarsılmaz inancı ile ön seçimden Başkan Adayı olarak çıkmanın mücadelesini verecek.

Saray Haber