CHP’de beklenen buluşma gerçekleşti

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, uzun bir ara sonra ilk kez bir araya geldi

CHP’de beklenen buluşma gerçekleşti
Yayınlama: 26.02.2024
A+
A-

Aralarının açık olduğu bilinen Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, adaylıkların açıklanmasının ardından ilk kez karşı karşılaştı.

“SOĞUKLUK BURADA DA DİKAT ÇEKTİ”

Candan Yüceer’in Öztrak Caddesindeki seçim bürosunun açılışına Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez ile birlikte katıldı. Burada Akay ve Yüceer, tokalaşarak birbirlerine hayırlı olsun dileklerini iletti. Ancak ikilinin arasındaki soğukluk burada da dikkat çekti.


“HER ŞEY CUMHURİYET HALK PARTİSİ İÇİN”

Burada bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay, “2014 başladık ve 2019’da devam ettik. 2019’da meydanları doldurduk. Hedefimiz 31 Mart 2024 akşamı yeniden meydanda CHP bayrağını dalgalandırmak. Çıktığımız bu yolda tüm hemşehrilerimize görev düşüyor. 35 gün sonra CHP’nin Çerkezköy’deki iktidarını devam ettirmek için kapı kapı dolaşmaya devam edeceğiz. Kapı kapı sokak sokak CHP’yi anlatacak Çerkezköy’ün değişim ve ve dönüşümünü hemşehrilerimize anlatacağız. Sizlerle beraber yeniden kazanacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Candan Yüceer’e gönülden başarılar diliyorum. Yolumuz bahtımız açık olsun. Her şey Cumhuriyet Halk Partisi için” dedi.

“TEKİRDAĞ İÇİN MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer ise, “Hep beraber olmaya, birli berberlik içinde daha güzel bir Çerkezköy, Tekirdağ için mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Uzun süredir yıldızı barışmayan Akay ve Yüceer Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu. Teşkilatlarda ve yapılan anketlerde Akay’ın adı çıkarken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in arkadaşı olan Yüceer büyükşehir adayı gösterilmişti. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise 3. dönem için Çerkezköy’den tekrar aday ilan edilmişti.

 

Saray Haber