CHP’de son gün bugün!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylık başvuru süresi bugün sona eriyor. Bugüne kadar 13 Belediye Başkan Aday Adayı ile 36 Belediye Meclis Üyesi Aday Adayının başvurusunu yaptığı CHP’de mesai saati bitimine kadar bu sayının daha da artması bekleniyor

CHP’de son gün bugün!
Yayınlama: 05.12.2023
A+
A-

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’den aday adayı olmak isteyenlerin bugün mesai saati içerisinde CHP Sara İlçe Başkanlığına gidip başvuru dosyalarını teslim etmeleri gerekiyor.

Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı için bugüne kadar 13 kişinin, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Levent Köksalan, Güven Bilgen, Demir Ali Demirel, Necati Sezer, Abdül Taşyasan, Cengiz Şahin, Fevzi Çoban, Önder Çelik, Fatih Akdere, Ali Osman Yaşar, Oktay Tekeş ve Ufuk Uysal’ın başvuruda bulunduğu CHP’de, bu sayı meclis üyesi aday adaylığında 36’ya ulaşmış durumda. CHP’de bir kişinin daha Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağı, meclis üyesi aday adaylığında ise sayının 40’ı geçeceği iddia ediliyor.

CHP’de son günlerde meclis üyesi adaylığı için başvuru yapan isimler arasında Saray Belediye Meclis Üyesi Sertaç Akgül, Saray’ın başarılı iş insanlarından Sinan Taşkın, yine Saray’ın sevilen esnaflarından Esat Yalçın ile Kemal Akkaya ve Şaban Bolkış yer alıyor.

CHP’de meclis üyesi aday adaylığı için başvuru sahiplerinden 12 bin 500 lira alınıyor. Bu paranın 7 bin 500 lirası Genel Merkeze aktarılırken, 5 bin lirası da İlçe Başkanlığına kalıyor.

CHP Genel Merkezi tarafından il ve ilçe başkanlıklarına yapılan başvurularda katılımın yoğun olması nedeniyle daha önce 28 Kasım olarak açıklanan süre, MYK kararıyla 5 Aralık’a kadar uzatılmıştı.

Saray Haber