CHP’li Aygun: “Yapın artık bu okulları!”

<strong>CHP’li Aygun: “Yapın artık bu okulları!”</strong>
Yayınlama: 05.11.2022
A+
A-

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 bütçe görüşmelerinde; deprem güçlendirmesi yapılmayan okullar nedeniyle yaşanan sıkıntıya işaret ederek, “Sınıfları birleştirdiniz, sınıf mevcutları 40’a, 50’ye, 70’e kadar çıktı. Tekirdağ Saray’da, Çorlu’da, Çerkezköy’de, Kapaklı’da, Ergene’de, Süleymanpaşa’da, Şarköy’de, Hayrabolu’da, Marmaraereğlisi’nde, bütün ilçelerimizde şu anda okul sorunu var” diye tepki gösterdi

Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 bütçe görüşmelerinde; Tekirdağ’da yaşanan okul sorununa işaret etti.

Aygun, pandemi dönemini etkin şekilde kullanmayan, depreme dayanıklı olmadığı için yıkılan okulların yerine yenilerini yapmakta geciken, yeni eğitim öğretim döneminin açılmasıyla öğrencileri büyük sıkıntıya sokan Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştirerek, şu eleştirileri yaptı:

“Tekirdağ’daki okullarımıza depremsellikten dolayı yıkım kararı çıktı, güçlendirme kararı çıktı. Koskoca pandemi döneminde doğru dürüst bir tane dahi çivi çakmadınız, yattınız, uyudunuz; ondan sonra geçtiğimiz yıl başladınız binaları yıkmaya, boşaltmaya. Sınıfları birleştirdiniz, sınıfları kırkar, yetmişer yaptınız ama yetmedi, Tekirdağ Saray’da, Çorlu’da, Çerkezköy’de, Kapaklı’da, Ergene’de, Süleymanpaşa’da, Şarköy’de, Hayrabolu’da, Marmaraereğlisi’nde, bütün ilçelerimizde şu anda okul sorunu var. Tekirdağ’da okul sorunu varsa vay diyorum Anadolu’daki okulların durumuna! ‘Paramız var, binaları yapacağız’ dediniz. Elinizi tutan mı var? İşte, Tekirdağ örneğini verdim, Tekirdağ vergi sıralamasında ilk 8 içerisinde ama hak ettiği hizmeti almıyor. İşte en güzel örneği de geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim aldığı okullardır. Okulları maalesef bitirdiniz!”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber