CHP’liler lokma dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanlığı, Cumhuriyetin ve CHP’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere partinin kurucuları anısına lokma dağıttı

CHP’liler lokma dağıttı
Yayınlama: 06.09.2023
A+
A-

9 Eylül Cumartesi günü CHP’nin 100. yaşını kutlayacak olan CHP Saray İlçe Örgütü, partinin kurucu kadrolarını unutmadı. Bugün saat 13.00’de CHP Saray İlçe Binası önünde toplanan CHP’liler, CHP’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve partinin kurucu kahramanlarının anısına lokma dağıttı. Partililerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği lokma dağıtımında binlerce lokma kısa sürede tüketildi.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, CHP’nin 9 Eylül 1923 tarihinde kurulduğunu hatırlattı ve ekledi: “Öncelikle Cumhuriyetimizin ve Partimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kurucu kahramanlarımızı ve kanlarıyla toprağa vatan mührü vuran aziz şehitlerimizi partimizin kuruluşunun 100. yılında rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün bu lokma dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bütün partililerimizi 9 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de Atatürk Alanında düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyorum.”

6 Ağustos tarihinde yapılan kongrede göreve gelen yönetimin ilk etkinliği olan lokma dağıtımına, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, 2009-2019 dönemi Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Tekirdağ Büyükşehir ve Saray Belediye Meclisi Üyeleri, CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Zeliha Neşeli, CHP Saray Gençlik Kolları Başkanı Alper Çarıkçı ve partililer katıldı.

Saray Haber