CHP’nin Kapaklı Adayı İrfan Mandalı

CHP’nin Kapaklı Adayı İrfan Mandalı
Yayınlama: 12.02.2024
A+
A-

CHP’nin Kapaklı Belediye Başkan Adayı, önceki dönem belediye başkanı İrfan Mandalı oldu.

3 dönem Kapaklı Belediye Başkanlığı yapan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde rakibi Mustafa Çetin’e karşı kaybeden İrfan Mandalı, CHP’nin Parti Meclisi kararıyla 31 Mart 2024 seçimleri için aday gösterildi.

TEBRİK TELEFONU

Mandalı’yı, CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer ve Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un arayarak tebrik etiği öğrenildi.

İRFAN MANDALI KİMDİR

İrfan Mandalı, 1960 yılında Kapaklı’da doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimini Kapaklı’da bitiren Mandalı, 16 yaşında fabrikada çalışmaya başladı. Daha sonraki yıllar üniversiteye Sosyal Pedogoji Bölümü okuyarak devam eden Mandalı, yüksek lisansını aynı bölümden yaptı. 1979 yılında esnaflığa ilk adımı atan İrfan Mandalı, 1992 yılında Et ve Et ürünleri imalatı şirketini kurdu. Mandalı, 1986’da Kapaklı’nın ilk belediye seçimlerinde SHP çatısı altında kurucu meclis üyesi olarak seçildi. Bir dönem CHP Belde Teşkilatı Başkanlığı’nı yürüttükten sonra 1993 yılında DSP’de siyaset hayatına devam ederek 1994 yılına kadar da meclis üyeliği yaptı. 2004 yılında DSP’den Kapaklı Belediye Başkanlığı’na aday olan İrfan Mandalı, seçimleri kazanarak Kapaklı Belediye Başkanı oldu. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde ise 2. kez DSP’den aday olan İrfan Mandalı seçimleri kazanarak, Kapaklı Belediye Başkanı olarak görevine devam etti. Mandalı, CHP’den aday olduğu 2014 seçimlerini de kazanarak 3’üncü kez Kapaklı Belediye Başkanı oldu. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Kapaklı Belediye Başkan adayı olan mandalı, seçimi Cumhur İtitfakı’nın AK Parti adayı rakibi Mustafa Çetin’e karşı kaybetti.Mandalı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Saray Haber