Cüneyt Yüksel trollerin hedefinde

Cüneyt Yüksel trollerin hedefinde
Yayınlama: 12.06.2023
A+
A-

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Melek Mosso konserini iptal etmeyince AKP’li trollerin hedefine oturdu. Twitter’da trol hesapların başlattığı #CüneytYükselKovulsun hashtagi kısa sürede TT oldu

PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde aldığı ödülü ‘yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara’ armağan eden Mosso, “Sesimiz hiçbir zaman kısılmayacak, kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam” demişti.

İktidara yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesapları, şarkıcı Melek Mosso’yu hedef göstererek AKP’li belediyelere konserlerini iptal etmesi için baskı kurmuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’se bu baskılara rağmen Mosso’nun konserini iptal etmedi. Dün akşamki konserden sonra Twitter’dan paylaşım yapan Yüksel, şunları yazdı: “57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalimizi, birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin pekiştiği coşkulu bir geceyle tamamladık. Bu birlikteliğe gölge düşmemesi için ayrıntılı açıklamamı yarın siz kıymetli kamuoyu ile paylaşacağım.”

AÇIKLAMA GELDİ

Bugün Süleymanpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“Bu yıl 57. kez düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin son gününde sahne alan Melek Mosso’dan yakın zamanda yaşanan gerginlikle ilgili açıklama geldi.

57. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivalinin son gününde Melek Mosso sahne aldı. Mosso, yakın zamanda gündem olan kadına şiddet konuşması ve konser iptali gerginliği ile ilgili sahnede açıklama yaptı.

Mosso, katledilen kuzeni ve şiddet mağduru tüm kadınlar ile ilgili hassasiyetini bir kez daha dile getirerek konuşmasındaki maksadının sadece bu konuya dikkat çekmek olduğunu belirtti. Mosso, “Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz. Ben kuzenimi bu şekilde kaybettiğim için kadın cinayetlerine ve tacizlere ses çıkarmak istedim. Başka şekilde anlaşıldı. Bu acılar siyaset üstü acılar. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bu konuda gerekli düzenlemeleri en hızlı şekilde yapacağına canı gönülden inanıyorum ve eminim. Kalbi kırılan, üzülen herkesten özür diliyorum. Biz ayrışmayacağız. Birlikte güçlüyüz,” diye konuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de sahnede yaptığı konuşmada, “Tam Bağımsız, Büyük, Güçlü Türkiye hedeflerimiz var.  Yapılacak çok işimiz var.  Birlik ve dayanışma içinde olmak zorundayız. Hatasız kul olmaz, hepimiz etten, kemikten insanlarız. Özür dilemek ve affetmek bir erdemdir. Birbirimizi kucaklamak zorundayız,” ifadelerini kullandı.

Melek Mosso, Cüneyt Yüksel’e birleştirici tavrı, babacan duruşu için de ayrıca teşekkür etti.

YÜKSEL’İN ALDIĞI TEPKİLER

Yüksel’in bu tweet’i, AKP’li trolleri harekete geçirdi. Aralarında Yüksel’i ‘koltuğundan indirmekle’ tehdit edenlerin de olduğu trollerin bazı paylaşımları şöyle:

https://twitter.com/HurmaEdit/status/1668204989209010178

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber