Demir Ali Demirel: “Saray’ımızı modern bir şehir haline getirmeye var mısınız?”

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Demir Ali Demirel, “Davamız koltuk davası değildir. Ajandamızla, projelerimizle, inandığımız yol olan Mustafa Kemal’in yolundan ilerleyerek yürüyeceğiz. Ben şimdi sizlere sormak istiyorum, inandığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye var mısınız? Dün olduğu gibi bugün de Saray’a hizmet etmeye var mısınız? Saray’ımızı modern bir şehir haline getirmeye var mısınız?” dedi

Demir Ali Demirel: “Saray’ımızı modern bir şehir haline getirmeye var mısınız?”
Yayınlama: 27.11.2023
Düzenleme: 27.11.2023 19:59
A+
A-

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Demir Ali Demirel, Cumartesi günü saat 12.00’de CHP Saray İlçe Lokali önünde Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.
“CHP ÖZGÜRLÜKLERİN VE DEMOKRASİNİN YILMAZ BEKÇİSİ OLMUŞTUR”
Etkili sağanak yağışa rağmen yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan Demir Ali Demirel, şunları kaydetti:
“Cumhuriyetimiz ile yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne kadar Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insanın yılmaz bekçisi olmuştur. İlk ve ebedi genel başkanımız, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri bizler için gurur kaynağı olmaktan öte, Cumhuriyet Halk Partisi’nin taşıdığı misyonun net ifadesi olarak gücümüze güç katmakta, sorumluluğumuzun simgesi olmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyetini ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık gelecek hedefi ile halkımızı kucaklamaya devam edecektir. CHP olarak 100. yılımızda 9 Eylül 1923’te yakılan meşalenin yolumuzu aydınlattığını, 100 yıldır hiç dinmeyen coşku ve kararlılığımızla eşitlikçi, özgürlükçü, üreten ve halkımızla paylaşan, gelişmiş ve aydınlık bir Türkiye için var olmuş olmaya da devam edecektir. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, en üstten en alt kademeye kadar partimiz için emek vermiş tüm partililerimizi saygıyla minnetle anıyorum.
“CHP BENİ SEVGİYLE BÜYÜTTÜ”
CHP beni sevgiyle, gözyaşıyla, alın teri ile büyüttü. CHP’de alın terinin, emeğin bir karşılığının olduğunu ve örgütten aldığımız güçle her şeyi başarabileceğimizi bilen birisiyim. CHP’de alın teri asla kaybolmuyor, eninde sonunda karşılığını buluyor. Çünkü CHP hakkını gün geliyor ödüyor.  20 senedir emek, çalışma, görev, atama, disiplin her işin içerisinde bulundum. Ben sizin desteklerinizle sizler varsınız diye yürüdüm. Hep beraber de yürümeye devam edeceğiz.
Ben kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. 1972 Saray Pazarcık Mahallesi doğumluyum. Evli ve bir kız babasıyım. Eğitimimi Saray Endüstri Meslek Lisesinde tamamladım. Daha sonra özel bir şirkette sorumlu olarak 28 yıl çalıştım emekli oldum ve halen bölgemizde bulunan bir şirkette sorumlu olarak çalışmaktayım. 2009 -2013 yılları arası CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği daha sonra dönemin ilçe başkanı Ali Osman Yaşar’ın belediye başkan aday adayı olmasından dolayı 2013 yılından 2018 yılına kadar ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum.
“SIKINTILARI BİLİYORUM”
Aday olmamın amacı ilçe başkanlığı döneminde büyükşehir kanunu ile başlayan yeni belediye düzeni. Büyükşehrin kuruluş aşaması ve ilçe belediyemizin çalışmalarında geçmiş dönem belediye başkanlarımız ile çalışarak ilçemizin yönetsel ve işlevsel anlamda ne tür sıkıntıları olduğunu bilmekteyim. Saray ilçemizde önceki dönem belediye başkanlarımız temel belediyecilik olarak hemen hemen bütün yatırımlara imzalarını attılar. Geçmişte CHP’ye ve Saray’a hizmet vermiş belediye başkanlarımızı şükranlarımı sunuyorum.
“RESİM PAYLAŞARAK OKUL VE HASTANE SORUNU ÇÖZÜLMEZ”
Artık Saray’ı kentsel bir vizyona dönüştürmek, yeni projeler üretmenin zamanı geldi. Avrupa’da ve denize kıyısı olan bir şehrin daha kolay ulaşılabilir bir belediyeciliğe ihtiyacı var. Yani yeni nesil bir anlayışla belediyemizi donatarak,  turizmden, bacasız sanayiye, kırsal bölgelerimizin yetiştirdiği ürünlerin satışına kadar yeni alanlara açılmamız gerekiyor. Esnafımızın turizmden alacağı payı artırmak için projelerimiz olacak. Başta bu işler için tüm Trakya ve İstanbul’da Saray’ımızı reklamsal anlamda tanıtıp ‘yeni bir şehir oluşuyor’ anlayışına ihtiyacımız var. Merkezi hükümet ve büyükşehir belediyemizle sürekli irtibatta ve proje bazlı çalışmamız gerekiyor. İlçemizde insanların doğal ihtiyacı olan büyük eksikliğini yaşadığımız okul ve hastane sorununu iktidar partisi ilçe başkanlığının arada bir resim paylaşarak çözeceği inancı Saray halkının gözünde kaybolmuştur. Bu sebeple bu iki meselenin kamu ve diğer kurumlarla ortak çözerek Saraylı hemşerilerimizin mağduriyeti giderilmelidir. Bu iki sorun Saray’ın en öncelikli sorunlarıdır.
“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ”
Birlikte yönetim anlayışını yönetim tarzı haline getireceğiz. Yerel yönetimin bir unsuru olan mahalle muhtarlarımız, ilçemizde bulunan esnaf dernek ve oda temsilciliklerinle ilçemiz için yararlı olacağı düşünülen projeleri paylaşarak hayata geçirmek için düzenli bir çalışma içinde olacağız. Son zamanlarda muhtarlık bölgelerinde çalışmalarda bir yetersizlik olduğunu kabul etmek gerekiyor. Muhtarlarımızla ilçe başkanlığım döneminde nasıl ortak ve uyumlu çalıştıysak yine mahallelerinde olan eksiklikler projelendirilip yatırım programına alınması için ama büyükşehir veya Saray Belediyesi olarak hep birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Esnaf ve oda dernek ve kooperatif temsilcilerinin de bir arada olduğu toplantılar yaparak ilçenin eksiklerini onların gözünden görmeyi sağlamamız, çözümsel anlamda daha hızlı adımlar atılması için yararlı olacağı kanaatindeyim.
“İŞLERİMİZİ BEN DEĞİL BİZ ZİHNİYETİ VE EKİP TAKIM RUHUYLA HALLEDECEĞİZ”
İlçemizde gençler ve çocuklarımızı dinleyerek günümüzün şartlarına uygun bilimsel, sanatsal, sportif ve kültürel alandaki ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda eğitim alacakları, kişisel gelişimlerini sağlayıp daha sonraki hayatlarında araştırmacı, yenilikçi ve üretken bir yaşam biçimi kazanacakları, içerisinde tasarım ve becerilerini artıracak yeni proje arayışı içine girmemiz gerekmektedir. Tabi bu işleri ben değil biz zihniyeti ve ekip takım ruhuyla halledeceğiz. Ben yaparım anlayışının ne kadar vahim sonuçlar doğurduğuna şahit olduk ve oluyoruz da. Onun içindir ki hayatımda hep ekip ve biz yaparız anlayışı içinde oldum. Bu yüzden sloganımız ‘Sensiz Olmaz’  ile yola çıkıyoruz.
“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUNDA YÜRÜMEYE VAR MISINIZ?”
Davamız koltuk davası değildir. Ajandamızla, projelerimizle, inandığımız yol olan Mustafa Kemalin yolundan ilerleyerek yürüyeceğiz. Yani akıl ve bilimden yana olacağız. Bu bağlamda, Cumhuriyet Halk Partisi’ne faydasının olacağını düşündüğünüz tüm proje ve önerilerinize de açık olduğumu canı gönülden belirtmek isterim. Hepimiz aynı geminin yolcusuyuz. Saray’ımızı hep beraber kalkındırmaya var mısınız? Ben şimdi sizlere sormak istiyorum, inandığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye var mısınız? Dün olduğu gibi bugün de Saray’a hizmet etmeye var mısınız? Saray’ımızı modern bir şehir haline getirmeye var mısınız?

Bu düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla bir kez daha selamlıyor, katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.
Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi,
Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti,
Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

 

 

 

Saray Haber