Deprem Simülasyon Tırı Türkiye yollarında

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin deprem simülasyon tırı ile Antalya ve Edirne illerinde öğrenci ve vatandaşlara deprem eğitimi verildi

Deprem Simülasyon Tırı Türkiye yollarında
Yayınlama: 13.10.2023
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Edirne Uzunköprü Belediyesi’nin davetleri üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan deprem simülasyon tırıyla, öğrencilere ve vatandaşlara depremde karşılaşılabilecek olası riskler, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gereken davranışlar ve afet bilincini geliştirmek üzere eğitimler verildi.

Ekim ayının ilk haftasında Türkiye Deprem Vakfı iş birliğiyle Antalya’da; ikinci haftasında ise Uzunköprü’de düzenlenen uygulamalı eğitim programlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Uzunköprü ilçesindeki deprem eğitimine Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Kurtar da katıldı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “KAYIPLARI EN AZA İNDİRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Türkiye bir deprem ülkesi. Yurdumuzun büyük bir bölümü deprem riskiyle karşı karşıya. Olası depremlerde meydana gelebilecek kayıpları en aza indirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Deprem simülasyon tırımız ile vatandaşlarımıza uygulamalı eğitimler veriyoruz. Tekirdağ ilimizin yanı sıra talepler doğrultusunda güzel ülkemizin diğer illerinde de eğitim programları düzenliyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek.” dedi.

Saray Haber