Dereköy Sınır Kapısının modernizasyon çalışmaları başlıyor

Dereköy Sınır Kapısının modernizasyon çalışmaları başlıyor
Yayınlama: 24.07.2023
A+
A-

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli TSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyeleri, T.C. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırklareli Valisi Birol Ekici, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam ve beraberindeki heyet ile birlikte Dereköy Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu

Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:
“Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat, TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Valimiz Sayın Birol Ekici, Milletvekilimiz Sayın Ahmet Gökhan Sarıçam ve beraberlerindeki heyet ile birlikte ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı olan Dereköy Sınır Kapımızda yapılacak olan modernizasyon çalışmalarını yerinde tespit etmek için inceleme gezisinde bulunduk.

Sayın Bakanımız ziyareti sırasında yaptığı açıklamasında Dış Ticaretimizin %40’nın kara yolu ile yapıldığının altını çizerek sınır kapılarının önemine değindi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile iş birliği içerisinde Dereköy Sınır Kapımızda yapılacak olan modernizasyon çalışmalarının yakında başlatılacağının müjdesini vererek; “İnşallah 1 yıl gibi kısa bir sürede Kırklareli ilimiz Avrupa’ya çıkış noktası olan Bulgaristan sınırında çok modern, geniş ve hızlı işleyen ve Kırklareli’ne, ülkemize yakışır yeni bir gümrük kapısına kavuşmuş olacak. İnşallah Allah nasip ederse 1 yıl sonra bu güzel gümrük kapısını açmak bizlere nasip olur” diye konuştu. Yapılacak olan modernizasyon çalışması ile modern bir hale gelecek olan Dereköy Sınır Kapımızın ülkemize, ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber