‘El Nino’ geliyor: Termometreler 40 dereceyi görecek

‘El Nino’ geliyor: Termometreler 40 dereceyi görecek
Yayınlama: 11.07.2023
A+
A-

Dünya Meteoroloji Örgütünün ‘El Nino’ olarak ifade ettiği sıcak hava dalgasının etkisine girecek Saray’da termometreler 40 dereceyi gösterecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hava sıcaklıkları tüm yurtta bugünden itibaren kademeli olarak artacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarından itibaren batı kesimlerden başlayarak ülkemizin sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasından itibaren sıcaklıkların Marmara, Ege ve Akdeniz’de mevsim normallerinin 5-10 derece, diğer bölgelerimizde 2-6 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre önümüzdeki günlerde Saray’da hava sıcaklıkları şöyle: 12 Temmuz Çarşamba 31, 13 Temmuz Perşembe 37 ve 14 Temmuz Cuma 39 derece.

Sıcak hava dalgası nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Sıcak hava dalgası nedeniyle, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerimizde yaşayan kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber