Erdoğan Kaplan: “Baba geliyor”

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Erdoğan Kaplan, “Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapacağız. Seçim nasıl kazanılır ben bunu çok iyi biliyorum. Ben sandık kurduyum. Baba geliyor, Saray’dan, Karadeniz’in iyotu ile Istranca ormanlarının oksijenini alarak geliyoruz. Kapaklı, Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Muratlı, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi,Şarköy, Süleymanpaşa’dan Tekirdağ’ımıza geliyoruz.  Hiç kimsenin şüphesi olmasın, seçimi büyük farkla kazanacağız” dedi

Erdoğan Kaplan: “Baba geliyor”
Yayınlama: 26.11.2023
Düzenleme: 26.11.2023 15:47
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi 22. dönem Tekirdağ Milletvekili Erdoğan Kaplan, 25 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’te CHP Tekirdağ İl Başkanlığında, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Yoğun katılımla gerçekleşen aday tanıtım toplantısında Kaplan, şunları kaydetti:
“CHP’nin birbirinden kıymetli yöneticileri, emektarları, basınımızın çok değerli temsilcileri, hanımefendiler, beyefendiler. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, 40 yılı aşkın bir süredir rozetini büyük bir onurla taşıdığım, her kademesinde görev aldığım, 100 yaşındaki partimizin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamam hoş geldiniz, şeref verdiniz.
“TÜM TEKİRDAĞLILARA SELAM OLSUN”
Bugün burada bulunamayan ama kalbinin benimle olduğunu bildiğim Saray’dan terzi Ayşe ablaya, Kapaklı’dan işçi Hızır kardeşime, tamirci Hasan’a, Çerkezköy’den, manav Abdullah’a, müteahhit Selahattin’e, öğrenci Hülya’ya, Ergene’den deri işçisi Çetin’ e, Ahmet’e, Çorlu’dan emekli öğretmen Salih abime, Kaportacı Hüseyin’e, futbolcu Hakan evladıma, Marmaraereğlisi’nden Hayrullah ustaya, Hayrabolu’dan kıymet ablaya, Malkara’dan Mehmet Hakkı’ya, Şarköy’den balıkçı Hüseyin’e, Muratlı’dan Şerafettin abiye ve  vaktinizi almamak adını sayamadığım kalbi burada olan tüm Tekirdağlılara selam olsun.
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ UNUTMADI
Çok kıymetli dava arkadaşlarım, öncelikle dün 24 Kasım öğretmenler günüydü. Biliyorsunuz ki bende öğretmenim. Bu vesile ile Başta büyük önderimiz, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm meslektaşlarımın, bu önemli gününü kutluyor, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi huzurlarınızda bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.
ERDOĞAN KAPLAN KİMDİR?
Beni çok iyi tanıyorsunuz. Yine de kendimi sizlere kısaca tanıtayım.
1954 yılında Tekirdağ’ın Saray ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Saray’da tamamladım. Diyarbakır Öğretmen Okulu’ndan mezun olduktan sonra 12 Eylül Askeri Darbesi ile öğretmenlik mesleğine sonlandırarak siyasete atıldım. 1983 yılında Halkçı Parti’nin Saray Kurucu İlçe Başkanlığı’na seçilerek 1989 yılına kadar kurucu ilçe başkanlığı görevinde bulundum. 1989 yılındaki yerel seçimlerde SHP’den Saray Belediye Başkanı seçildim. Daha sonraki süreçte halkımızın bana verdiği güç ve değerle 1994 ve 1999 yıllarında yapılan seçimlerde de,  CHP’den Belediye Başkanı seçilerek, 3 dönem belediye başkanlığı görevimi yerine getirdim. 2002 yılında Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek CHP’den Milletvekili Aday adayı oldum. 2002 yılında yapılan ön seçim sonrasında Tekirdağ 1. sıra Milletvekili seçilerek Tekirdağ’ı mızı TBMM’de temsil ettim. 22. Dönem Milletvekilliğim yanı sıra CHP PM Üyesi olarak görev aldım.
NEDEN ADAY ADAYIYIM?
Öncelikle şunu net şekilde söylemem lazım. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Albayrak 2014 yılında Tekirdağ’ımızın büyükşehir olması ile birlikte üstlendiği başkanlık görevini o zorlu sürece rağmen gayet başarılı bir şekilde yürütmüş ve bugünlere kadar başarı ile getirmiştir. Kendisine hizmetleri için bugün burada huzurlarınızda bir kez daha teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında da başarılar ve esenlikler dilerim.
Evet, neden aday adayıyım sorusuna bir kaç başlıkta cevap vereceğim. Hem bürokrasiyi iyi bilen hem de yerel yöneticilik ve belediyecilik anlamında tecrübe ve birikimime olan inancımdan dolayı aday adayıyım. Tekirdağ’ımızın yakın takipçisi ve Tekirdağ aşığı olarak hızla nüfusu çoğalan ve bununla birlikte sorunları her an artan şehrimizi marka büyükşehir statüsüne taşıyacak projelerimiz olduğu için aday adayıyım. Beni bilenler çok iyi bilir. Ben Halk adamıyım. Din, dil, ırk, inanç, partili partisiz, sosyal statü v. s hiç bir ayrım yapmadan herkesi eşit mesafede kucaklayacak büyüklükte bir kalbe sahip olduğum için aday adayıyım. Tekirdağ’ımızın, taşından, toprağına, denizinden, yamacına, hayvanından, bitkisine, havasından suyuna sorumluluk bilinci ile hareket edeceğime inandığım için aday adayıyım. Halkın nabzını tutan ve her zaman bizlerle ulaşamadığımız halkımızın sesini her an bizlere duyuran basın mensuplarımızla, ilçelerimizin Sivil toplum kuruluşları ile birlikte omuz omuza çalışacağıma olan inancımla adayım. Tekirdağ’ımız sınırları içerisinde olan her bir karışına hizmet edebilme bilgi, beceri ve enerjime inandığım için adayım. Aday adayı olmamın en büyük sebebi ise mutlu, huzurlu, birlik ve beraberlik içerisinde bir bütün olarak yaşayacağımız  büyük şehir  için bilim esaslı  hazırladığımız projelerimize, kendime ve sizlere güvendiğim için adayım.
12-0’A İNANIN!
Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapacağız. Seçim nasıl kazanılır ben bunu çok iyi biliyorum. Ben sandık kurduyum. 12-0’a inanın. 15 yıl da futbol oynadım. Tekirdağ’ın bütün ilçelerindeki spor kulüplerine destek sağlayacağız. Baba geliyor, sporcu baba geliyor. Saray’dan Karadeniz’in iyotu ile Istranca Ormanlarının oksijenini alarak geliyoruz. Kapaklı, Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Muratlı, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi, Şarköy, Süleymanpaşa’dan Tekirdağ’ımıza geliyoruz.  Hiç kimsenin şüphesi olmasın, seçimi büyük farkla kazanacağız.”

Saray Haber